Бившият Schalker във фокуса: единият вижда червена светкавица, другият получава гол

В неделя във френската Лига 1 на фокус бяха двама бивши професионалисти от Шалке. Единият получи червен картон, а другият вкара победния гол.

Във френската Лига 1 SCO Angers спечели с 1:0 срещу OGC Nice в неделя. Акцентът беше поставен върху двама играчи, които са имали договор с FC Schalke 04: Жан-Клер Тодибо от страна на Ница и Набил Бенталеб за гостите от Анже.

Тодибо, който беше под наем в S04 за шест месеца през втората половина на сезон 2019/20, за първи път попадна във фокуса на вниманието. Само девет секунди преди 22-годишният централен защитник да повали своя съотборник Абдала Сима. Съдията прецени, че ударът е бил спрян аварийно, и издаде червен картон. От началото на събирането на данни нито един играч не е бил изгонен по-рано – паметен рекорд за Todibo.

Бенталеб направи повече положителни заглавия. 27-годишният, който напусна Шалке през лятото на 2021 г. след пет години, белязани от странични шумове, а именно изстреля Анже до победата. Малко преди края на полувремето той вкара гол с удар от полукръга в десния ъгъл на наказателното поле.

И двамата Бенталеб и Тодибо са в своите отбори през този сезон. На моменти Бенталеб дори носеше капитанската лента на SCO. Между другото, те никога не са стояли заедно на терена за Шалке. Малко след пристигането на Тодибо през януари 2020 г. Бенталеб е даден под наем на Нюкасъл Юнайтед.

Амин Харит също бе в игра в този осми ден от Лига 1. Мароканецът беше даден под наем на Олимпик Марсилия малко преди края на последния трансферен период. Със своя отбор той не успява да постигне повече от равенство 1:1 срещу Stade Rennes. Харит беше в стартовата единайсеторка и беше заменен след 73 минути. Шалке също ще следи отблизо това. Ако 25-годишният футболист изиграе поне 15 мача за ОМ, той ще трябва да бъде закупен през следващото лято. Междувременно Харит вече има пет участия за френския отбор.