Бивш играч на RWE с гала тест, Гладбах дава полузащитник

Alemannia Aachen използва настоящата си почивка за контролен мач. Междувременно съперникът в лигата Борусия Мьонхенгладбах освободи играч в чужбина.

В четвъртък вечерта Алемания Аахен спечели с 4:0 (2:0) контролната среща с изпадналия в Ландеслигата SV Eilendorf. Бившият играч на червено-белите от Есен Феликс Хайм (2), както и Димитрий Имбонго и Антонио Ивич вкараха головете за единайсеторката на Фуат Килич.

След 25 минути Хайм изведе отляво Себастиан Шмит, чийто прецизен удар Имбонго засече с глава от близко разстояние за 1:0. Шест минути преди почивката Пепийн Шльосер спечели топката отдясно и подаде към Хайм, който от около 14 метра в централна позиция вкара за 2:0.

Note
Note

Пет минути след смяната на полетата отново Хайм се премести отдясно и вкара с левия си плосък удар в далечния ъгъл за 3:0. Десет минути преди края 20-годишният Хайм, който вкара четвъртия си гол, подаде на заместника си Антонио Ивич, който вкара в десния ъгъл за крайното 4:0. Освен голмайстора Ивич, през второто полувреме бяха използвани и Яса Догукан Ейрис и Джъстин Толенс от U19.

Интересно: Феликс Хайм, който изигра изключителен тестов мач, все още чака своя дебют в лигата за Алемания. След това представяне акциите му трябваше да се повишат при треньора Килич.