Билефелд вкара гол при дебюта на Шернинг, Лаутерн победи Фюрт

Арминия Билефелд взе поне първата си точка във втора Бундеслига при дебюта на новия треньор Даниел Шернинг.

Арминия Билефелд спечели поне първата си точка във Втора Бундеслига при дебюта на новия треньор Даниел Шернинг. При предишния втородивизионен тим 1. FC Heidenheim източновестфалците с Шернинг, който бе взет под наем от третодивизионния отбор VfL Osnabrück, успяха да постигнат равенство 1:1, въпреки че 15 минути играха с човек по-малко (1:1). Армините бяха загубили всичките си първи четири мача под ръководството на Ули Форте, който беше нает през лятото и сега отново беше отстранен.

Билефелд обаче остава на предпоследно място, а изпадналият SpVgg Greuther Fürth също продължава да има огромни проблеми. Французите загубиха от промотирания 1. ФК Кайзерслаутерн с 1:3 (1:0) и все още са без победа и с три точки на 15-о място. Лаутерн, на четвърто място, си осигури място на върха за момента. На две места зад тях е Ханза Рощок, който има девет точки след победа с 2:0 (2:0) над ФК Санкт Паули в северната част на страната. Сейнт Паули са седем.

Scores
Scores

Начело в таблицата след петия ден е СК Падерборн, който отбеляза победа със 7:2 срещу Кил в събота, пред Дармщат 98 след петъчния обрат с 2:1 при гостуването на топфаворита Хамбургер СВ.