Билефелд и Рьодингхаузен са уверени в себе си – първи четвъртфинал

В първия 16-и кръг в Нидеррайнпокал фаворитите Арминия Билефелд и СВ Рьодингхаузен си написаха домашното и се класираха за следващия кръг.

Третодивизионната Арминия Билефелд не показа слабост в 3-ия кръг на Купата на Вестфалия и си осигури билет за четвъртфиналите. Арминия спечели с 5:0 (2:0) при гостуването си на Ландеслигист СуС Вестенхолц, който се премести на Sportclub Arena във Верл като домакин в изгнание.

Пред 3022 зрители отборът от Ландеслигата се представи духовито, но твърде рядко наистина застрашаваше защитата на Билефелд. Ранният гол на Мануел Винтцхаймер (14-и) отбеляза 1:0 за фаворитите, които въпреки няколкото добри възможности през първото полувреме успяха да добавят само от дузпа. Голмайсторът Винтцхаймер изпълни наказателния удар, а Леандро Путаро преодоля силния страж на СуС Тимо Лайфелд (38.).

След второто полувреме отборът от Ландесбург продължи да се бори смело, но след около час силите му започнаха да изтичат. Така отборът от Билефелд увеличи резултата до подобаващо ниво. През второто полувреме отново се разписаха Путаро (60.), Никлас Шипноски (61.) и Том Гееркенс (68.), а Лейфелд също направи няколко спасявания. След това фокусът се измести към паралелния мач на вечерта.

Отборът от регионалната лига SV Rödinghausen оправда ролята си на фаворит и при последния останал отбор от регионалната лига в състезанието. На Кронсбахщадион на SpVg. Steinhagen SVR поведе след малко повече от минута, Симон Енгелман вкара за 1:0. И Рьодингхаузен искаше да направи нещата ясни, Лука Фин Хорн (22-ри), Патрик Курцен (29-ти) и Леон Тиа (37-ми) осигуриха резултата на полувремето – 4:0.

Срещат се Арминия и СВР

В сравнение с първото полувреме вторите 45 минути бяха по-спокойни. Симон Енгелман отново отбеляза гол (60-та), иначе резултатът остана непроменен. Щайнхаген също не успя да вкара утешителен гол и резултатът остана 0:5. SVR ще имат вятър в гърба си за следващия мач, тъй като в петък (13 октомври, 19:30 ч.) пътуват до SC Wiedenbrück.

На четвъртфиналите ще се срещнат Арминия Билефелд и SV Рьодингхаузен. Точна дата все още не е определена, но четвъртфиналите на Westfalenpokal трябва да се играят най-късно до 24 ноември.