Билефелд и Фюрт губят на старта – Регенсбург е начело

Арминия Билефелд и SpVgg Greuther Fürth са без победа във втора Бундеслига в началото на мисията си за завръщане в горния ешелон

Arminia Bielelfeld загуби с 1:2 (0:1) от SV Sandhausen на старта на втора дивизия, Greuther Fürth успя да се справи само с 2:2 (0:1) в Holstein Kiel, въпреки че водеше. FC St. Pauli победи 1. FC Nürnberg с 3:2 (3:0), Jahn Regensburg е начело след 2:0 (1:0) срещу Darmstadt 98.

В Сандхаузен новият треньор на Билефелд Ули Форте дебютира с незапомнен успех. 63 дни след изпадането си от Бундеслигата Арминия загуби благодарение на попадението на новото попълнение на Сандхаузен Давид Кинсомби (11./63.), а междинният изравнителен гол на Масая Окугава (59.) беше твърде малко. За да се влошат нещата, дебютантът Форте беше изпратен на трибуните, след като получи червен картон (45-ата минута), а малко по-късно на новото попълнение на Билефелд Силван Сидлер беше показан жълт картон (47-ата минута).

Отпадналият Фюрт поне показа добри качества: Детелината дори поведе след гол на Тимо Бекер (29-и) благодарение на Джулиан Грийн (48-и) и Тимоти Тилман (76-и). Това обаче не беше достатъчно за победа, тъй като Александър Мюлинг реализира дузпа в 81-ата минута.

Ex-Duisburg Daschner вкара гол за St. Pauli

Сант Паули пък пропусна възможността да заеме лидерската позиция в таблицата поне за една вечер. След головете на Джаксън Ървайн (24-и), капитана Лир Пакарада от дузпа (37-и) и само 133 секунди по-късно на Лукас Дашнер (39-и) всичко изглеждаше ясно на почивката. Новото попълнение на Нюрнберг Квадво Дуа (46-и) и Енрико Валентини (90.+2) вкараха за гостите пред 28 582 зрители на почти разпродадения стадион „Милернтор“.

В Регенсбург светкавичен гол на Джошуа Мийс след 17,4 секунди проправи пътя към домакинската победа срещу Дармщат и скока в горната част на таблицата. Принц Осей Овусу отигра топката в дясното крило, след което Меес засече с глава центриране на Никлас Шипноски. В 37-ата минута Патрик Пфайфер от Дармщат получи жълт картон за повторна груба игра, а Андреас Алберс (67-ата) увеличи преднината си на 2:0.