Битката за изпадане – ето колко добре премина неделята за RWE и MSV

Три отбора от долната част на таблицата бяха в действие в трета дивизия в неделя. От гледна точка на областта Великденската неделя премина почти перфектно.

Класиралите се на 20-то, 19-то и 18-то място отбори бяха в действие в 3-та дивизия в неделя на Великден. С малък успех, който зарадва MSV Duisburg, Rot-Weiss Essen и Borussia Dortmund’s U23.

SV Meppen – FC Ingolstadt 0:3

Намиращият се в дъното на таблицата SV Meppen искаше да даде знак за живот в 13:00 часа. Но те не успяха да го направят срещу ФК Инголщат, който се спъваше сериозно в последно време. Домакинският мач срещу „шанцерите“ също беше загубен – 0:3 след 90 минути.

Надеждата в Емсланд избледнява все повече и повече. Срещу Инголщадт резултатът беше 0:0 след 45 минути, след което дойдоха гостите. Патрик Шмидт вкара след малко по-малко от час игра, за да поведе, а Мепен така и не се съвзе.

Муса Думбуя и Тобиас Бех вкараха в продълженията, за да изведат Инголщат напред. Докато Meppen са изправени пред изпадане в Регионалната лига, треньорът на FCI Михаел Кьолнер, който беше нает едва през седмицата, имаше перфектен дебют.

FSV Zwickau – 1. FC Saarbrücken 2:2

Малко по-различна картина в Цвикау. Тук Саарбрюкен искаше да направи крачка към Втора Бундеслига. FSV пък искаше да скъси дистанцията до спасителния бряг.

Дълго време изглеждаше така, сякаш аутсайдерът може да спечели. Максимилиан Янсен даде преднина на домакините преди почивката. След почивката Ян-Марк Шнайдер увеличи преднината на 2:0, но ФСВ показа морал и успя да спечели точка с два гола на Адриано Грималди.

Саарбрюкен вече изостава на три точки от Динамо Дрезден на местата, даващи право на изпадане. Цвикау увеличиха броя на точките си на 28 и вече изостават на четири точки от първото място, което не позволява изпадане, заемано в момента от ФК Халеш.

SC Verl – SpVgg Bayreuth 4:1

СК Верл продължава да поднася изненади в трета дивизия. Те спечелиха и срещу Байройт, а победата бе осигурена още през първото полувреме.

Мишел Щьокер вкара след 21 минути за 1:0, а малко преди почивката Жоел Гродовски вкара за 2:0. Гостите не се предадоха и се върнаха в мача чрез Ян Джордж малко преди края, но това не беше достатъчно за изравняване. Напротив, Стийн Мейер и Маел Корбоз вкараха головете за 3:1 и 4:1 за SC Verl в последните минути.

След края на мача Верл е на десето място със силните вече 42 точки, далеч от борбата за промоция или притесненията за изпадане. След неуспеха Байройт се смъкна обратно на първото място за изпадане – промотираният отбор изостава с една точка от ФК Халешен.

Добре за MSV и RWE: Въпреки собствените си поражения, възглавницата пред Байройт е пет точки, докато победата на BVB с 5:0 в MSV ги отдалечава на три точки от 17-ото място.