Благодарение на отмяната на международен мач – Асано се завръща във VfL по-рано

Fifa отмени квалификацията за Световното първенство по футбол между Северна Корея и Япония. Такума Асано ще бъде на разположение на VfL Бохум по-рано.

Клубът от Бундеслигата VfL Бохум ще може да се възползва от японското си крило Такума Асано по-рано от очакваното. Световният ръководен орган на футбола ФИФА отмени насрочената за вторник квалификация за Световното първенство по футбол между Северна Корея и Япония.

Поради липсата на алтернативно място и на дати, мачът няма да бъде пренасрочен. ФИФА направи съобщението в събота и обяви, че случаят ще бъде предаден и на Дисциплинарната комисия за вземане на решение относно класирането на мача. Това предполага, че мачът ще бъде оценен с 3:0 в полза на Япония.

Според Азиатската футболна конфедерация (АФК) Северна Корея обяви в сряда, че не може да проведе мача в Пхенян поради „неизбежни обстоятелства“ и поиска той да бъде преместен на неутрално място. AFC не предостави никакви подробности.

Япония и роденият в Бохум Асано играха срещу Северна Корея в квалификацията за Световното първенство по футбол на Националния стадион в Токио в четвъртък. Японците спечелиха мача с 1:0, а Асано беше заменен в 74-ата минута.

Завръща се навреме за началото на тренировките

Отмяната на мача означава, че атакуващият играч отново ще бъде на разположение на своя клуб навреме за началото на тренировките. VfL Bochum ще поднови тренировки във вторник. След контролния мач в Твенте Енсхеде (2:0) треньорът Томас Леч изпрати играчите си за дълъг почивен уикенд. След това нещата стават сериозни.

След почивката ще започне подготовката за важния сблъсък в мазето срещу намиращия се на дъното Дармщат 98 следващата неделя (31 март, 19:30 ч./Sky). След четири поредни поражения Бохум е под напрежение на Рурщадион. Преднината им пред местата, даващи право на изпадане, се е свила до шест точки. Такума Асано ще бъде в пълно разположение на силите си след съкратеното си международно пътуване.