Бразилия в последните 16, Португалия също благодарение на Фернандес

Португалия си осигури място в последния 16-и кръг на Световното първенство по футбол през 2022 г. с убедителна победа над Уругвай с 2:0. Бруно Фернандес, плеймейкърът на Манчестър Юнайтед, вкара двата гола.

Резултатът дава на Португалия три точки преднина в група H пред Гана, която победи Южна Корея с 3:2 по зрелищен начин. Уругвай е на дъното на групата с една точка и има съмнения, че ще продължи към елиминационните кръгове.

Флитер с флага на дъгата

След това: По време на мача на Португалия срещу Уругвай стрийкър с дъговия флаг предизвика вълнение на стадиона в Лусаил. На фланелката на Супермен отпред на гърдите е изписано „Спасете Украйна“, а на гърба – „Уважение към иранската жена“. Той беше спрян от стюардите, а иранският съдия Алиреза Фагани вдигна флага и го изнесе от терена.

„Надявам се нищо да не се случи на момчето“, заяви след мача играчът на Португалия Рубен Невес. „Всички разбрахме посланието му, целият свят.“

Според съвпадащи съобщения в медиите от Италия и Англия мъжът е италианец, който сам е играл футбол на по-високо ниво за клубове в родината си, Индия и Йордания. Според докладите той е имал няколко участия като бързак в международни състезания като Световните купи през 2010 и 2014 г., Шампионската лига и италианската Серия А.

„Няма Неймар, но няма и проблем „

Кореспондентът на Euronews Аадел Халим знае какво още е важно: „В Ден 9 на Световната купа нямаше Неймар за Бразилия в битката за първото място в група G, но нямаше и проблем.

Южноамериканците победиха Швейцария с 1:0, за да си осигурят място в последните 16 мача. В отсъствието на 30-годишната суперзвезда, който страда от контузия в глезена, швейцарският Нати на Мурат Якин първоначално изглеждаше, че ще удържи бразилците на равенство

The Group G
The Group G

Най-добрият мач в турнира до момента: Сърбия срещу Камерун (3:3)

Но след нулево първо полувреме и отменен бразилски гол през второто полувреме Каземиро вкара решителния гол в 83-ата минута. В другия мач от Група G стадионът „Ал Джануб“ беше арена на много събития. След като Сърбия поведе с 3:1, Камерун се пребори за равенство 3:3 в може би най-добрия мач на турнира. „