Братята Каноглу осигуряват „мръсна победа“ на холандската граница

VfB Bottrop започна успешно втората половина на сезона. Шестте точки след два мача през 2024 г. са перфектната хапка.

Два мача, две победи, 5:0 гола: VfB Bottrop започна сезона в областната лига през 2024 г. с победа с 2:0 срещу VfL Rhede и с 3:0 при гостуването на GSV Suderwick.

По този начин фаворитите за промоция остават на две точки от лидера в лигата Стеркраде 06/07.

Срещата в четвъртък вечер – 29 февруари 2024 г. – в Бохолт-Судервик не беше удоволствие за присъстващите 150 фенове. В крайна сметка единственото, което имаше значение за фаворитите от Рурската област, беше тройката.

За пореден път Кудрет Каноглу беше в центъра на вниманието на играта на VfB. Именно капитанът изведе и VfB напред с пряк свободен удар след час игра. Делуан Навзад (68) и Самет Каноглу (88), който също изигра силен мач в първия си мач след завръщането си във ВфБ Ботроп от СК Рекен, осигуриха триумфа на гостите.

В четвъртък вечер пътуваш 70 километра до холандската граница, за да играеш в 20:00 ч. мач от областната лига. На всичкото отгоре теренът беше много дълбок, а съперниците бяха много борбени. Трябва да си напълно концентриран. Наистина има и по-лесни задачи. Ето защо целият отбор заслужава голям комплимент.

Кудрет Каноглу, капитан на VfB Bottrop

„В крайна сметка единственото, което има значение, е победата. Това беше истинска мръсна победа. Ако искаш да получиш промоция, трябва да печелиш тези мачове. Пътуваш 70 километра до холандската граница в четвъртък вечер, за да играеш мач от областната лига в 20:00 часа. Нещо повече, теренът беше много дълбок и съперникът беше много борбен. Трябва да си напълно концентриран. Наистина има и по-лесни задачи. Ето защо целият отбор заслужава голям комплимент. Показахме, че можем да обърнем в наша полза и такива неприятни мачове. Сега ще си починем през уикенда и след това отново ще се хвърлим на пълна газ срещу МТВ Хамборн“, обобщи Кудрет Каноглу пред „Прогноза“.

През следващия уикенд отборът на Ботроп почива и ще играе отново чак в неделя, 10 март, от 15:00 ч. в MTV Хамборн.

Статистически данни за мача

GSV Suderwick: Пенкерт – Кроненберг, Холандс, Бауман, Ротстеге (70-та Маурик), У. Клайнпас, Тулгай (75-та Бьонике), А. Клайнпас, Палица (80-та Пердун), Боланд, Химмелберг

VfB Bottrop: Френцел – Солх, Кьоксал (80. Демлер), Мияниди (70. Търп), Навзад, К. Каноглу, Айдън, Ел Мешай (65. Булман), Джемаил (88. Хайнц), Алуш (75. Байока), С. Каноглу

Съдия: Thomas Verrieth.

Голове: 0:1 K. Каноглу (60′), 0:2 Навзад (68′), 0:3 С. Каноглу (88′)