Брунер е контузен – BVB спаси равенство в последната минута в първия етап

Борусия Дортмунд и Херта БСК завършиха наравно 2:2 в първия полуфинален мач от първенството на Германия за U19.

С преднина от 17 (!) точки юношите U19 на Борусия Дортмунд станаха шампиони на Западна Германия и се класираха за полуфиналите на немското първенство, където техен съперник беше Херта БСК. Берлинчани надделяха в двубоя с VfL Wolfsburg в Северната/Североизточната Бундеслига U19 и също бяха короновани като шампиони.

След това първият мач между BVB и Херта се състоя в Дортмунд в четвъртък вечерта. В напрегнат мач двата отбора завършиха наравно 2:2 (1:0) пред 1000 зрители, което означава, че всичко все още е отворено за втория етап.

Но първо нещата са на дневен ред: В равностойна начална фаза BVB поведе с първия гол: Парис Брунер удари вътрешната страна на стълба и Коул Кембъл трябваше само да вкара от близко разстояние – 1:0 (11).

До почивката не бяха отбелязани нови голове: BVB имаше по-добрите шансове, ето защо малката преднина на полувремето беше оправдана

Hertha владееше много топката през второто полувреме, докато BVB се стремеше към контраатаки. След това обаче домакините заиграха твърде пасивно – и бяха наказани в 68-ата минута:

След първоначално изчистения корнер Лукас Михелбринк подаде точно от половината на терена към нападателя Оливер Рьолке, който насочи топката в далечния ъгъл. Перфектен удар с глава!

В заключителните етапи на мача Дортмунд отново се стресна. Суперталантът Парис Брюнер трябваше да бъде заменен с контузия в 78-ата минута. След това се развихри абсолютно див финал: Първо резервата Карим Беломо обърна мача в полза на гостите от близко разстояние (88′), но след това Шарл Херман имаше правилния отговор (90′) и вкара от корнер, за да оформи крайния резултат 2:2.

Младият отбор на Дортмунд ще продължи кампанията си на Светли понеделник (20 май, 11:00 ч.) с втория мач в Берлин. Там те ще играят за място на финала. В другия полуфинал ще се изправят Борусия Мьонхенгладбах и TSG Хофенхайм.

След победата на Хофенхайм с 6:2 в първия мач един от финалистите е почти определен.