Бьовингхаузен върви напред – нападателят вкара голове от четири до шест през сезона

Фактът, че ТуС Бьовингхаузен не е обикновен отбор от Оберлигата, се доказваше седмица след седмица в началото на сезона. Този уикенд не беше изключение.

2:1 срещу Sportfreunde Lotte, 3:1 в дербито срещу ASC Dortmund, 3:1 срещу TuS Ennepetal и сега победа с 3:2 в SV Schermbeck: TuS Bövinghausen изглежда неудържим в Оберлига Вестфалия.

В събота вечерта повишеният отбор дори успя да се върне след 0:2 в SV Schermbeck. Пол Щибер (18-и) и Майкъл Смикач (23-и) дадоха на SVS ранна преднина. Но страната на Себастиан Тирала се разколеба веднъж и отговори навреме – винаги в лицето на Елмин Херик.

Note
Note

Босненецът вкара тройка (45-та, 64-та, 90.+4) и изведе ТуС Бьовингхаузен еднолично до четвъртата си победа в четвъртия си мач. За 21-годишния Херич това бяха четвърти, пети и шести гол за сезона, при това само след четири мача.

Херик дойде от отбора на Go Ahead Eagles U21 в Холандия преди сезона. Преди това е играл за Fortuna Düsseldorf II. Тренира с 1. FC Köln, Sportfreunde Siegen и TuS Erndtebrück.

С Бьовингхаузен, Ринер и Клархолц в момента в Оберлига Вестфалия има три отбора, които все още не са допуснали нито една точка. Ринер и Клархолц се срещат в директен двубой в неделя (15:00 ч.).

Следващият мач на Бьовингхаузен е следващия петък (19:00 ч.) срещу втория отбор на втородивизионния СК Падерборн.