Бьовингхаузен допусна поражение с 1:4, Ринер завладява първото място

В Оберлига Вестфален има нов лидер в лигата. Westfalia Rhynern се изкачи на върха, след като TuS Bövinghausen претърпя второто си поредно поражение с 1:4.

След категоричното поражение с 1:4 предишната седмица TuS Bövinghausen трябваше да се върне на победния път възможно най-бързо у дома срещу Victoria Clarholz. Но отборът на Себастиан Тирала отново излезе с празни ръце срещу петия в таблицата и загуби преднината си. Междувременно FC Gütersloh продължи да се бори за върха. Preußen Münster II претърпя късен неуспех. Новите лидери идват от Ринерн.

TuS Bövinghausen започна светкавично пред собствена публика. Само две минути бяха необходими на Илиас Анан, за да изведе лидерите начело. Но малко преди почивката Ян Груневалд беше готов за отговор (45-и). През второто полувреме играта се преобърна напълно. Ник Флок (68./83.) и Оливър Цилковски от място (75.) причиниха второто поредно поражение на Туш с 1:4.

Rhynern се възползва от грешката на Bövinghausen

През миналия ден Дортмунд остана на върха въпреки поражението. След поредното си поражение Westfalia Rhynern се нуждаеше от точка, за да премине напред. Но на Westfalia ѝ трябваха само девет минути, за да изостане. Морис Верлайн даде на SG Finnentrop-Bamenohl изненадваща преднина.

Но Ринерн се поколеба и веднага намери отговор. Джанлука Ди Винти вкара в ответната атака, за да изравни (11-и). През второто полувреме Том Франке вкара гол за Rhynern за 2:1 (64-та минута).

Preußen Münster II също получи възможност да премине през Bövinghausen. И дълго време това изглеждаше повече от добре за отбора на Киран Шулце Мармелинг. Али Цирак (39-и) и Франческо ди Пиеро (75-и) направиха 2:0 за своя отбор, но Айнтрахт Рейн остана в играта. Жорж Байа Байа бързо вкара изравнителния гол (78-и). А малко преди края Айнтрахт всъщност шокира съседите си от Мюнстер. Тимон Шмиц осигури точка за единадесетия отбор в таблицата и измести Преусен от второто място.

Gütersloh обръща мача и чука на върха

След лошото начало на сезона ФК Гютерслох най-накрая също е на прав път. Те спечелиха с 3:1 срещу 1. FC Gievenbeck. Гостите поведоха рано чрез Кристиан Кейл и дори поведоха на почивката. През второто полувреме обаче Гютерслох увеличи темпото. Кевин Фрайбергер (51./78.) и Александър Банинк (84.) се погрижиха разликата до местата за изпадане да е вече само четири точки с мач преднина.

ASC 09 Дортмунд спечели малко пространство за дишане с победа с 1:0 над последния в класирането TuS Ennepetal. Paderborn II отбеляза внушителна победа с 2:0 над Sportfreunden Siegen, SpVgg Vreden постигна требъл в последната минута срещу TSG Sprockhövel, а TuS Erndtebrück и Delbrücker SC се разделиха зрелищно с равенство 2:2.