Вердер Бремен побеждава Херта БСК

Werder Bremen и Hertha BSC са ангажирани в не много атрактивен двубой. Дълго време всичко сочи към 0:0 – докато Никлас Фюлкруг най-накрая нанася удар.

Füllkrug отбелязва гол, Werder печели: Благодарение на възвърнатите голови възможности на своя най-добър нападател Вердер Бремен сложи край на негативната си серия в Бундеслигата. С първия си гол от началото на октомври насам Никлас Фюлкруг осигури победата на Бремен с 1:0 (0:0) над Херта БСК в петък (85-ата минута) и даде още един аргумент за преминаването му в състава на националния треньор Ханси Флик за Световното първенство. След три мача в лигата без победа или гол Вердер се изкачи на шесто място за момента. Херта остава заклещена в долната половина на таблицата.

Ако в този слаб мач пред 42 100 зрители нещо вървеше напред, то беше чрез Фюлкруг и Марвин Дъкш. През по-голямата част от времето защитата на Херта контролираше добре нападателното дуо на Вердер. Но когато някое от тях успя да се откъсне, то веднага се оказа опасно. Ducksch (26-и) стреля от остър ъгъл малко над вратата, след като Füllkrug беше свършил добра подготвителна работа. Пет минути по-късно Фюлкруг пробва сам с удар, който берлинският вратар Оливер Кристенсен успя да отклони в корнер.

А какво ще стане с Фюлкруг? Ще лети ли той сега за Световното първенство в Катар или националният треньор Ханси Флик ще го остави у дома? Нито спортният директор на Бремен Франк Бауман, нито капитанът Марко Фридл, който беше отстранен заради червен картон, пожелаха да коментират това преди мача. В мача 29-годишният играч се забелязваше рядко – докато не нанесе удар с глава малко преди края. Флик сигурно също го е забелязал.

От Херта не дойде много. И на двата отбора често им липсваше решителният пас в дълбочина. Освен това гостите неколкократно допуснаха индивидуални грешки, особено в средата на терена. Особено Суат Сердар не игра добре през първото полувреме. Със своите загуби на топката или грешки при подаването 25-годишният играч на няколко пъти покани отбора на Бремен да контраатакува. Отборът на треньора Сандо Шварц бе утежнен от факта, че нападателят Стеван Йоветич трябваше да напусне след малко повече от половин час с контузия. Херта стана опасна за първи път в 56-ата минута, когато Лукебакио пропусна да изравни.

Иначе почти нищо не се случваше, поне в офанзивен план – докато Мичъл Вайзер от Бремен изведнъж не се оказа свободен пред Кристенсен малко преди края. Той обаче не успява да уцели правилно топката след ниско подаване от страна на Романо Шмид. Но малко преди края Фюлкруг се справи по-добре. След центриране от Антъни Юнг той се издигна високо в наказателното поле и насочи топката над Кристенсен във вратата, за да отбележи победата.