Верстапен печели в Австрия

Действащият шампион във Формула 1 Макс Верстапен отново се качи на подиума, а победата в Гран при на Австрия го доближи до третата му поредна световна титла.

Верстапен стартира от полпозишън за четвърти пореден път , това е петата му поредна победа през този сезон. Той увеличи преднината си в шампионата на 81 точки пред съотборника си в Ред Бул Серхио Перес.

Шарл Леклерк, миналогодишният победител, завърши на 5,2 секунди зад Верстапен на второ място, а Серхио Перес от Ред Бул – на трето, на 17,2 секунди.

След чистия старт от полпозишън той задържа Леклерк в завои 2 и 3 и си върна лидерството след спиране в бокса в средата на 71-ата обиколка на състезанието на Ред Бул Ринг.

Сайнц финишира четвърти, пред Ландо Норис (McLaren) и Фернандо Алонсо (Aston Martin) на шесто място, Хамилтън на седмо и съотборника си Джордж Ръсел на осмо.

Red Bull спечели всичките девет състезания, всичките 11, ако броим и двете спринтови състезания с победата на Верстапен след успеха на Перес в Азербайджан. 25-годишният холандец е взел общо 42 победи във Формула 1 – това го поставя на пето място в списъка на победителите за всички времена.