Верстапен се отдалечава от съперниците си, а екипът му празнува рекордна победа

Още в първата обиколка Верстапен неудържимо пое водачеството от Люис Хамилтън, който стартира от полпозишън. Състезателният екип на холандеца счупи рекорда от 1988 г. в Унгария.

Макс Верстапен продължи впечатляващата си серия от победи във Формула 1 в Унгария. Холандецът спечели единадесетия кръг от сезона на пистата „Хунгароринг“, изпреварвайки британеца Ландо Норис с McLaren. Още в първата обиколка Верстапен измести британския си колега Люис Хамилтън, който бе стартирал от полпозишън.

Колегата на Верстапен от Ред Бул Серхио Перес се класира трети. Деветият успех на Верстапен за годината беше и дванадесетата поредна победа за неговия отбор Red Bull. С това състезателният отбор надмина най-доброто постижение на McLaren във Формула 1 от 1988 г.

В генералното класиране Верстапен увеличи преднината си пред Перес на 110 точки. В шампионата на конструкторите отборът на Верстапен вече има повече от два пъти повече точки от втория Mercedes, следван от Aston Martin и Ferrari.

Германският пилот Нико Хюлкенберг на 14-о място в екипа на Haas отново не успя да спечели точки. Разочарован, 35-годишният пилот призова за по-бързи темпове на развитие в своя отбор Haas след състезанието: „Инженерите имат дълг тук.“