Впечатляваща серия от победи – лидерите в лигата на лов за рекорди

Третодивизионният клуб SSV Jahn Regensburg е отборът на момента. Лидерите в лигата са на прага на рекорд.

Какъв финален порив в мача между Динамо Дрезден и SSV Jahn Regensburg. Този топ мач в трета дивизия беше вълнуващ до последната секунда.

По-добрият край беше на страната на гостите: SSV Jahn спечели с 1:0 (0:0) след 95 напрегнати минути пред 29 578 зрители на стадион „Рудолф-Харбиг-Щадион“ и по този начин измести Дрезден от върха на таблицата. Флориан Балас засече с глава центриране от корнер на Тобиас Айзенхут в мрежата в продължението на мача, за да отбележи победното попадение и да смълчи феновете на Динамо.

Голът на Балас не само осигури на отбора му лидерството на върха в таблицата, но и деветата (!) поредна победа. Последният път, когато отборът на старши треньора Джо Енокс не напусна терена като победител, беше на 23 септември при домакинското поражение с 2:1 от SV Sandhausen. Сега Регенсбург е спечелил всеки мач в продължение на повече от два месеца.

Не е голяма изненада, че лидерите са на път да постигнат рекорд. Десетте поредни успеха с три точки са най-добрият рекорд в историята на трета дивизия. Този рекорд е поставен от СК Карлсрухер през сезон 2012/13 г. Тогава отборът от Баден спечели всичко, което имаше за печелене в лигата между 24 октомври и 26 януари, и в края на сезона отпразнува промоция във 2-ра дивизия

Регенсбург също е на път да се завърне във втора дивизия. Преднината им пред третия SC Verl и четвъртия Rot-Weiss Essen вече е цели десет точки.

За да изравни рекорда на КСК в трета дивизия, топ клубът трябва да победи застрашения от изпадане SC Freiburg II в неделя следобед (3 декември, 16:30 ч.). На хартия това е много лесна задача, но както всички знаем, в тази трета дивизия всичко е възможно.

Ако успеят да спечелят трите точки срещу Фрайбург II, SSV Jahn Regensburg може да запише едноличен рекорд с домакинска победа срещу Виктория Кьолн на следващия ден (10 декември, 13:30 ч.) и да се увековечи в учебниците по история на трета дивизия.