Впечатляващо уверен – Фрайбург заслужено победи Пирея

SC Freiburg спечели втория си мач от групата в Лига Европа. Отборът на Кристиан Стрехич беше убедителен по цялата линия на Олимпиакос Пирея.

Следващият възклицателен знак в котела на вещиците: Впечатляващо увереният SC Freiburg продължава да се носи на вълната на успеха в Лига Европа. В атмосферния двубой при рекордьора по титли гръцки шампион Олимпиакос Пирея вторият отбор в Бундеслигата спечели с 3:0 (2:0) в стила на топ отбор и така се постави в отлична позиция в битката за класиране напред.

Николас Хьофлер (5-и) и Михаел Грегорич (25-и/53-и) вкараха головете за отбора на треньора Кристиан Щрайх на стадион „Караискакис“ и си осигуриха мечтания старт в груповата фаза след разтърсващата победа на откриването срещу шампиона на Азербайджан Карабаг Агдам (2:1). Сега на отбора от Брайзгау му предстои двустранна среща с ФК Нант, която ще започне с домакинския мач на 6 октомври.

След пирошоуто на гръцките фенове Фрайбург започна яростно в мъглата. В първото гостуване на Sport-Club в Лига Европа от ноември 2013 г. насам Даниел-Кофи Киере (1) отправи първия предупредителен удар, а Хьофлер възнагради гостите за енергичното начало с глава.

Феновете на Olympiakos предизвикаха прекъсване с пиротехнически средства

Единайсетте на Фрайбург, които вече започнаха в лигата срещу Борусия Мьонхенгладбах (0:0), не оставиха камък върху камък, поеха контрола и създадоха ясен шанс плюс срещу страшно слабите домакини. Грегорич, който вече беше ударил греда (13), вкара след прекрасна асистенция на Кирех, за да даде на отбора на Щрайх заслужена преднина от два гола на полувремето.

Отборът на Щрайх продължи да играе уверено и след почивката, а Фрайбург доминираше в действията срещу редовния първенец. Грегорич вкара отново от близко разстояние след удар с глава на чужденеца Матиас Гинтер, което внесе известно спокойствие в буйните фенове на Олимпиакос, които през първото полувреме бяха предизвикали двуминутно прекъсване с пиротехнически акции.