Втората позиция в шампионата е изпусната – WSV стиска зъби срещу Дюрен

Wuppertaler SV завърши наравно 1:1 с 1 FC Düren в последния ден от сезона в Регионална лига Запад.

В последния ден на мача от сезон 2023/24 г. в Регионална лига Запад Wuppertaler SV се пребори за равенство 1:1 срещу 1. FC Düren у дома на стадион „Stadion am Zoo“. Яник Шльосер извежда гостите напред в резултата в 34-ата минута (0:1). Семир Шарич изравни в 84-ата минута, за да оформи крайния резултат 1:1.

В новия си домакински екип домакините поеха контрола върху играта в началото и вкараха нещо, което изглеждаше като откриващ гол след само три минути, въпреки че той правилно беше отменен заради засада. След това Дюрен имаше огромен късмет. WSV можеше да поведе с 1:0 още в 12-ата минута чрез Шарлисон Беншоп. След катастрофален грешен пас при изграждането на играта на Дюрен Беншоп изведнъж се оказа свободен да стреля пред вратаря на гостите Леон Шюбел. Шюбел изчисти един на един в корнер и запази резултата 0:0.

В другия край Бергиш имаха малък късмет, че Яник Шльосер не се възползва от своята възможност. Полузащитникът на ФК 1 не успя да оползотвори удара от външната страна на мрежата. Въпреки че имаха по-малко игрови минути, гостите изведнъж бяха по-опасният отбор. WSV не бяха достатъчно убедителни и бяха наказани за това. Шльосер се справи по-добре в 34-ата минута и се възползва от грешен пас на Адай Еркан, за да направи резултата 1:0 от гледна точка на гостите.

След 41-ата минута положението за домакините беше още по-лошо. Капитанът на WSV изведнъж се оказа легнал на земята не по своя вина и трябваше да бъде заменен

Без капитана второто полувреме започна с яростно темпо. Малко след подновяването на играта на Вупертал беше отсъдена дузпа. Беншоп се извиси и отново не успя да преодолее невероятно силния Шюбел (47′). Само две минути по-късно Марко Теразино удари външната страна на мрежата.

Играта стана много по-напрегната и Вупертал трябваше да се справя с Паул Граве в собственото си поле, за да предотврати втори гол (59′). Влезлият като резерва Фил Бекхоф внесе глътка свеж въздух и на два пъти тества Шюбел (66′, 67′). През тази фаза Вупертал натискаше за изравняване, но не успяваше да стигне до опасни положения.

Това се превърна в акт на отчаяние, но Семир Сарич върна WSV в играта. Жокерът изравни за 1:1 (84′) и вдъхна надежди на домакините, но те не продължиха дълго. Резултатът 1:1 трябваше да бъде и последната атака в мача.

Равенството 3:3 между 1. FC Bocholt и U23 на Борусия Мьонхенгладбах сложи край и на въпроса за второто място. Wuppertaler SV завършва сезон 2023/24 в Регионална лига Запад на силното трето място