Втора победа срещу отбор от Оберлигата – какво казва треньорът

VfL Bochum спечели и втория си контролен мач. Победа с 5:1 срещу SSVg Velbert благодарение на подобреното представяне през второто полувреме. Това казва Петер Цайдлер

VfL Bochum спечели тестовия си мач срещу SSVg Velbert с 5:1 (1:1) в крайна сметка. Клубът от Бундеслигата обаче имаше трудности през първото полувреме срещу изпадналия от регионалната лига отбор

По отношение на резултатите подготовката на VfL е успешна – победата с 3:1 в Рот Вайс Ален е последвана от победа с 5:1 във Велберт. Но с оглед на факта, че това бяха два отбора от Оберлигата, те бяха и задължителни победи.

Преди обаче Петер Цайдлер да обърне внимание на собствения си отбор, той първо похвали съперниците си от Велберт, които поне през първото полувреме се бяха представили достойно. „Те бяха технически добър отбор, бяха много смели в изграждането на играта си. Така че не всичко беше толкова лесно.“

Всъщност не напразно след 45 минути на таблото светеше 1:1, което също подразни Цайдер. „Първото полувреме беше малко трудно, нямахме никакво темпо. Не успяхме да реализираме това, което бяхме планирали. Отне ни твърде много време да влезем в опасна зона.“

/„Тестова среща: SSVg Velbert 02 – VfL Bochum 1:5 10 юли 2024 г.“ src=„https://forecasting-sports.com/wp-content/uploads/2024/08/1.272_norm-1.jpg“ width=„680“ height=„454“ /☻

Отборът, който беше на терена през второто полувреме, свърши много по-добра работа. След това Ноа Льосли (50′), Ибрахима Сисоко (70′), Агон Елези (72′) и Филип Хофман (77′) насочиха играта в различна посока, така че в крайна сметка клубът от Бундеслигата си осигури победа, която беше достойна поне наполовина.

„Особено по левия фланг упражнихме голям натиск и второто полувреме беше много по-добро“, каза треньорът на VfL. „Искаме да играем по този начин и срещу отбори от по-висока класа.“

Елези играеше с темпо, винаги се стремеше към него. Това подхожда на темперамента му.

Peter Zeidler

Въпреки че Зейдлер не искаше да изтъква нито един играч, имаше малко повече похвали за Агон Елези, който отново се зарадва на гола си. „Той играеше с темпо, винаги се стремеше към него. Това подхожда на темперамента му. Но Хофман и Дашнер също показаха емоции, което е добър знак!“

Леката загрявка обаче вече приключи, а следващият контролен мач е насрочен за петък. В 19:00 ч. отборът ще пътува до „Тиволи“ в Аахен, за да се изправи срещу промотирания отбор от трета дивизия. Патрик Дрюес, който игра 90 минути на пейката срещу Велбер, ще играе през – и Никлас Тиде, който игра през срещу Велбер, ще заеме мястото си на същата скамейка. с gp