Вупертал допусна първо поражение, FCG спечели двубоя за промоция

Два мача отпаднаха от програмата в Регионална лига Запад. А лидерите Вуперталер СВ допуснаха първото си поражение за сезона.

За разлика от конкуренцията в Регионалига Запад, Вуперталер СВ не разполагаше с уикенд без мачове. Тъй като WSV трябваше да играе с резервите на SC Paderborn на стадиона заради гостуващите им фенове, мачът от 7-ия ден беше изтеглен напред, за да се запази тревата.

Лидерите успяха да започнат със същия отбор, който започна предишната седмица срещу Вегберг-Бек (2:0) на Home Deluxe Arena. Домакините обаче започнаха по-добре: капитанът на SCP Доминик Билогревич вкара в 5-ата минута за 1:0, а малко след това предполагаемото 2:0 на Иляс Анса беше признато за нарушение (7-а) – WSV все още не беше в игра.

Замбрано не успя да се разпише срещу вратаря на WSV, но източновестфалци продължаваха да са опасни и се защитаваха здраво, въпреки че гол на Вупертал на Никлас Дамс след корнер не бе зачетен. Така СКП взеха преднина на почивката.

А и второто полувреме те започнаха по-будно. Това бързо доведе до преднина от 2:0 чрез Анса (53-ата минута), червен картон видя и Кевин Питлик (59-ата минута) – WSV не успя да постигне нищо. Отборът от Падерборн вкара трети и четвърти гол чрез Замбрано (70-и) и Пресли Пулулу (81-и). Лидерите в лигата успяха да вкарат само един утешителен гол чрез уайлд кард Фил Бекхоф.

Вуперталер СВ заслужено претърпя първото си поражение за сезона. Поражението с 1:4 от страна на WSV обаче ще зарадва конкуренцията.

ФК Гютерслох също беше в действие тази събота. Заради участието си в Купата на DFB те трябваше да изиграят резервен мач от третия ден на мача в SSVg Velbert. Това беше двубой за промоция на отбора, в който FC Gütersloh в крайна сметка имаше предимство с 1:0 (1:0).

В един динамичен мач и двата отбора имаха своите шансове през първото полувреме, но 39-ата минута предостави две основни събития: Първо Робин Хилгер от Велберт не успя да уцели гредата след центриране, а след това Кевин Фрайбергер вкара откриващия гол за ФКГ. Резултатът е 1:0 и се отива в съблекалнята.

След смяната Гютерслох беше много по-пасивен, но се защитаваше страстно от усилията на домакините и успя да удържи победата на гостите по дисциплиниран начин.