Вупертал се подхлъзна в Ален, Бохолт и Дюрен останаха без гол

Сюрприз в Регионална лига Запад: Wuppertaler SV губи от намиращите се в подземието Rot Weiss Ahlen. ФК Бохолт остават на върха в таблицата след равенство 0:0.

В петнадесетия ден на Регионалига Запад вече се изиграха пет мача в петък вечер.

Фортуна Кьолн обърна по впечатляващ начин изоставането си от 3:0 на полувремето срещу Борусия Мьонхенгладбах II, докато SSVg Velbert трябваше да признае победата при последния съдийски сигнал.

В събота последваха още три мача. Първоначално беше планирано да се срещнат и SV Lippstadt и новопостъпилият FC Wegberg-Beeck, но мачът на Liebelt-Arena пропадна заради лошото време.

Rot Weiss Ahlen и новият треньор Бьорн Йоппе се срещнаха отново с Гаетано Мано, който беше гост с Wuppertaler SV. Преди WSV да почука на вратата през април 2023 г., Мано беше начело на RWA в продължение на два месеца на същата позиция

RW Ahlen - Wuppertaler SV 2:111. Ноември 2023 г.
RW Ahlen – Wuppertaler SV 2:111. Ноември 2023 г.

Отборът от Ален започна смело и постави Wuppertaler SV под натиск в началото, но бързо се оказа изоставащ. Дерик Кайере фаулира Лукас Демминг в наказателното поле и Шарлисон Беншоп реализира последвалия пряк свободен удар – 0:1 след 15 минути

Домакините обаче се разколебаха само за кратко и веднага отговориха: Ъгълът, изпълнен от Лука Танкулич, намери главата на Йомер Узун, който се разписа за 1:1 (18′). Само две минути по-късно Киере добави още един корнер, за да даде преднина на Ахлен. След това резултатът беше 2:1 на полувремето, като Беншоп трябваше да излезе контузен.

Второто полувреме първоначално не донесе подобрение, като Ахлен имаше възможност да направи резултата 3:1. А отборът на Йоппе оцеля и при последната атака на Вупертал, който успя да отбележи няколко гола в заключителната фаза на мача. Това беше втора победа под ръководството на новия треньор за RWA, който предаде червения фенер на SSVg Velbert.

Бохолт остават начело, РВО губят в числено превъзходство

В крепостта Ам Хюнтинг (преди това 7 победи от 7 мача) се състоя топ мачът между лидерите в лигата 1. ФК Бохолт и 1. фК Дюрен беше 0:0 от по-добрия вид. В резултат на това Бохолт остава на върха на таблицата, а Дюрен се придвижи до четвъртото място, оставяйки Вуперталер СВ зад тях.

След първото полувреме, в което домакините имаха леко надмощие, през втората част гостите излязоха по-добре от съблекалнята. Въпреки това Бохолт имаше най-добрата възможност, като инвестира повече от 65-ата минута нататък: Марвин Лорх удари топката в гредата (66′). До края головете бяха възможни и за двете страни, но нито един от отборите не успя да отбележи в заключителните минути.

Rot-Weiß Oberhausen се изправи срещу силния U21 отбор на 1. FC Köln на Stadion Niederrhein и не успя да вкара гол срещу новия втори отбор в таблицата, въпреки че дълго време беше в числено превъзходство. (Към репортажа от мача)