Въпреки успеха в Липщат – Новак критикува отбора след категоричната преднина

Rot-Weiß Оберхаузен отпразнува първата си победа в третия ден на мача в Регионална лига Запад. Отборът на треньора Йорн Новак победи SV Lippstadt с 4:1 (2:0).

След като Rot-Weiß Oberhausen остана без победа в първите два мача от Регионална лига Запад и успя да вземе само една точка, в третия ден последва победа с 4:1 като гост срещу SV Lippstadt.

Пред 740 зрители на стадион „Либелт Арена“ в Липщат RWO показа убедителна игра в дълги периоди от време. Йорн Новак, треньор на отбора от Оберхаузен, се съгласи с това малко след мача: „От първата минута показахме доминация, точно както си представяхме. Това не беше нещо естествено след първите два резултата през този сезон“.

Тази доминация доведе до два гола на RWO през първото полувреме. Капитанът Свен Крайер вкара гол за преднина, след като стражът на Липпщадт Балкенхоф позволи на кръста на Мориц Монтаг да отскочи напред (32-ра минута). Малко след това от стандартна ситуация резултатът стана 2:0: центриране от свободен удар на Огужан Кефкир намери благодарен адресат в лицето на Пиер Фаснахт (39).

Непосредствено след почивката завърналият се в игра Тим Щапман вкара за 3:0 (47). След това обаче настъпи фаза в играта, която Новак изобщо не хареса: „Всичко друго, но не и доволен от фазата след 3:0. Надявах се на повече спокойствие и повече самочувствие от страна на моя отбор. Дадохме на Lippstadt прекалено много пространство и владеене на топката. Просто реагирахме и тичахме след тях, и то дори не в най-високо темпо.“

СВЛ се възползва от тези колебливи минути за Оберхаузен в 70-ата минута и намали резултата на 1:3. Виктор Майер вкара гола, но капитанът на Липпщадт се възползва от косовата загуба на топката от страна на Котрел Езекуем, който бе заменен по-рано.

След това Ринор Рекса вкара за 4:1 с красив лоб, но Новак бе критичен към резултата: „Равносметката е, че резултатът е по-ясен, отколкото всъщност показваше играта, особено с оглед на финалната фаза, в която на два пъти успяхме да изчистим топката в най-голяма спешност.

Така треньорът на Липпщадт Бехтолд оценява третото поредно поражение.

Началото на сезона за SV Lippstadt беше объркано. Отборът на треньора Феликс Бехтолд започва сезона с три поражения от три мача за точки. „В момента късметът не е на наша страна“, оплака се Бехтолд малко след последния съдийски сигнал. „Не сме разглобени по отношение на играта, както звучат резултатите в момента. С Оберхаузен и Аахен имахме две тежки издънки в самото начало, може би не в най-добрия момент за нас.“

Особено през първото полувреме отборът на Липпщадт на моменти изглеждаше претоварен от високото темпо на гостите. 32-годишният специалист посочи като причина липсата на опит на своя отбор, но беше борбен: „Ние сме млад отбор и в момента все още не сме толкова солидни, което си пролича особено през първото полувреме. Сега трябва да си направим правилните изводи и да гледаме позитивно напред“.

Докато SV Lippstadt пътува до Heidewaldstadion за дербито срещу FC Gütersloh в следващия ден (18 август, 19:30 ч.), Rot-Weiß Oberhausen приема по същото време Alemannia Aachen.