Въпреки 4:2 срещу Коста Рика: Германия отпада от Световната купа

Германският отбор също е отстранен от предварителния кръг на Световната купа през 2022 г. Въпреки победата с 4:2 срещу Коста Рика, тя не беше достатъчна, за да се класира напред, защото Япония победи Испания.

Точно както преди четири години на турнира в Русия, отборът на DFB отпадна в 16-ия кръг. Победата с 4:2 над Коста Рика в Ал-Хаур в четвъртък вечерта не беше достатъчна за отбора да достигне до елиминационния кръг. В паралелния мач Япония победи Испания с 2:1 и си осигури първото място в група Е пред иберийците, които остават в турнира въпреки поражението си.

DFB победата е безполезна

Германия завърши на трето място, изпреварвайки Коста Рика, и остана в груповата фаза, както и през 2018 г. Още в 10-ата минута Серж Гнабри даде преднина на германския отбор. Елцин Техеда вкара в 58-ата минута, а Хуан Варгас – в 70-ата. Кай Хаверц с попадения в 73-ата и в 84-ата минута и Никлас Фюлкруг в 89-ата минута все пак осигуриха германската победа, но в крайна сметка тя беше безполезна.

Хърватия, водена от голямата си звезда Лука Модрич, се класира за следващия кръг благодарение на равенството 0:0 с Белгия. Белгийците, които бяха смятани за един от фаворитите за Световната купа, бяха елиминирани в предварителния кръг с равенство.

Победа за Мароко в група F

Мароко спечели победата си в групата с 2:1 (2:1) над Канада. Канадците вече нямаха никакъв шанс да напреднат. По този начин Мароко ще бъде възможен съперник на германския отбор в 16-ия кръг, ако все пак се класира на второ място в група Е.

Хаким Зийех (4-та минута) и Юсеф Ен-Несири (23-та минута) проправиха пътя на Мароко към победата над Канада в Доха. Собствен гол на Найеф Агуерд (40-ата минута) направи мача отново вълнуващ.

В предполагаемия връх на групата белгийците се бориха срещу заплахата от елиминиране едва след почивката, но пропуснаха най-добрите си шансове, особено чрез резервата Ромелу Лукаку.

В крайна сметка хърватите имаха късмет да удържат равенството, което им беше достатъчно, за да стигнат до последните 16 точки. През 2018 г. отборът на Модрич беше спрян от Франция едва на финала.