В таен тест – малко поражение срещу холандския топ клуб

Третодивизионният клуб Rot-Weiss Essen изигра в сряда контролен мач срещу FC Twente Enschede. Двубоят завърши 2:1 за холандския първодивизионен клуб.

Понякога международната почивка невинаги идва в подходящ момент. Такъв е случаят за Rot-Weiss Essen.

Отборът от Хафенщайн се намира в силна форма през последните седмици, като върви от победа към победа.

Пет поредни победи и скок до третото място в таблицата са резултатът за миналогодишните кандидати за изпадане. Съвсем наскоро SV Waldhof Mannheim беше победен с 2:0.

За да останат в ритъм по време на периода без мачове, третодивизионният клуб организира контролен мач в сряда сутринта: техен съперник беше ФК Твенте Енсхеде, трети в таблицата на холандската Ередивизие.

Поради правилата за сигурност – Твенте е близък приятел на феновете на Шалке 04 – мачът се игра при закрити врата. Присъстваха само няколко представители на пресата. След напрегнати и вълнуващи 90 минути мачът завърши 2:1 (1:0) в полза на ФК Твенте.

Треньорът на RWE Кристоф Дабровски направи седем промени в сравнение с мача в Манхайм. В състава останаха само Хосе-Енрике Риос Алонсо, Лукас Бруме, Седрик Харенброк и Айзея Йънг. Гостите също така пуснаха на терена комбинация от играчи от А и Б отбора.

Разви се интересен мач с атакуващи действия и от двете страни. RWE имаше най-добрата възможност да поведе в 18-ата минута. Първо Сандро Плехати не успя да преодолее стража на гостите Исам Ел Маах, а след това активният Нилс Кайзер прати топката встрани от вратата.

Осем минути по-късно силните гости поведоха в резултата: След това Нилс Кайзер и Рон Берлински имаха по един чудесен шанс да изравнят, но Ел Маах беше на мястото си и спаси. Холандците имаха и още опасни атаки. FC Twente се оттегли на почивката с преднина от 1:0

Дабровски направи осем промени на полувремето. В игра продължиха да бъдат само Феликс Вийнанд, Нилс Кайзер и Сандро Плехати. Студеният душ дойде веднага след почивката: Карел Ейтинг вкара за 2:0 след грешен пас на Феликс Гьотце само 45 секунди преди края на мача.

Дори и след като поведоха с 2:0, Enschede продължиха да играят напред и поставиха Essen под натиск още в началото – понякога дори в собственото си наказателно поле. Но и RWE не се скри и в 65-ата минута вкара изравнителния гол чрез изчистване на Муса Думбуя. Асистенцията бе дело на Плехати.

Резултатът се запази по този начин. RWE се представи достойно, но бе победен с 2:1 от холандския топ клуб.

Рот-Вайс Есен ще се завърне в действие в лигата едва на 25 ноември (14:00 ч.). Тогава третият отбор в трета дивизия ще бъде домакин на ФК Инголщадт на Audi Sportpark.