В теста XXL – малко поражение срещу втородивизионен отбор

Вторият контролен мач на SC Preußen Münster беше труден. Третодивизионният отбор игра с SC Paderborn от Втора Бундеслига в продължение на 120 минути.

В началото на серията тестови мачове нападателната линия на SC Preußen Münster все още можеше да играе свободно. Срещу отбора от окръжната лига Рот-Вайс Даме отборът постигна категоричен резултат 18:0. В сряда следобед обаче последва първият тест за издръжливост.

Отборът на Мюнстер се срещна с SC Paderborn за тест XXL. Срещу втородивизионния тим около нападателя Макс Крузе имаше два 60-минутни блока, като общо бяха проведени четири 30-минутни срещи. В първия час беше позволено на една единайсеторка да се докаже, а във втория след това на следващата.

Първоначално Саша Хилдман разчиташе на новодошлите Лука Бацоли, Даниел Киреваа и Рико Прейзингер и др. Те обаче не стартираха добре. Само след три минути Флорент Муслия реализира дузпа и направи резултата 0:1.

Малко поражение през първия час

След това Прусия влезе малко по-добре в играта, но Герит Вегкамп за малко не успя да изравни (20-та минута). Около 40-ата минута нещата станаха неспокойни. Първо отново Муслия даде преднина на SCP с 2:0, но Шайбу Убеяпва я възстанови почти веднага (38-та).

Но и това не продължи дълго. Лайперц изведе Падерборн напред с 3:1 след 41 минути. Въпреки това отборът от първите 60 минути се върна малко преди края. Вегкамп се възползва от грешка в защитата на Падерборн и направи 2:3 от гледна точка на Преусен.

През втория час в игра бяха пуснати и Себастиан Мроука и Жоел Гродовски. Единствено Доминик Шад, който беше представен едва сутринта, все още не беше част от шестимата новодошли.

Втората част на проверката от 60-ата минута нататък беше много по-дисциплинирана. Домакините от Падерборн имаха повече от играта, но първоначално нямаше шансове и от двете страни.

Трябваше да мине до 100-ата минута, но след това новото, опитно нападателно дуо на СК Падерборн беше на мястото си. Адриано Грималди насочи с глава центриране на Макс Крузе над линията за 4:2.

Но поне второто полувреме нямаше да бъде загубено за третодивизионния отбор. Денис Гроте отбеляза малко преди края, за да направи резултата 3:4 (118-ата минута).