Германия отпада след равенство 1:1 с Южна Корея – победа на Мароко над Колумбия

Германия отпадна от предварителния кръг на Световното първенство по футбол след труден, но тромав мач срещу Южна Корея. Мароко изненадващо печели срещу Колумбия и продължава към последните 16 срещи.

Германия отпадна от Световното първенство по футбол в Австралия и Южна Корея след равенство 1:1 срещу Южна Корея. Но след победата на Мароко срещу Колумбия Южна Корея също няма да продължи към 16-ия кръг. Мароко продължава напред.

Южнокорейците играха изненадващо атакуващо от самото начало. Чо Сохюн вкара първия гол в Бризбейн в последния мач на Германия от група Н. Капитанката Александра Поп вкара изравнителния гол в 42-ата минута за 1:1 с глава.

В 73-ата минута 32-годишната – звездата на отбора на DFB – пропусна възможност за гол.

Голът на Попп през второто полувреме първо беше зачетен, но след това върнат от съдията заради засада. По-рано Александра Попп се сблъска с Ким Хье-ри и изкълчи врата си.

Общо германският отбор игра разочароващо. „Списъкът с недостатъците е дълъг“ – каза Клаудия Нойман в коментара на ZDF.

Мароко печели срещу Колумбия
По същото време Мароко игра срещу Колумбия. Аниса Лахмари вкара първия гол в мача в добавеното време на първото полувреме.

В този момент това означаваше, че Германия трябва да спечели независимо от всичко, за да не бъде елиминирана след груповата фаза или преди 16-ия кръг.

Нанси Фейзер стиска палци
Германският министър на вътрешните работи и спорта Нанси Файзер беше пожелала на германския отбор всичко най-добро в Twitter. Тя написа: „Можете да го направите днес, жени от DFB. Стискам ви палци.“

Много хора в Германия подкрепяха Световната купа за жени. Телевизионните рейтинги също бяха впечатляващи.