Гладбах II постигна шеста поредна победа – Мюнстер трябва да продължи да бележи за промоция

Борусия Мьонхенгладбах продължава да се утвърждава като втория по сила отбор в Регионална лига Запад. Борусите спечелиха с 3:1 срещу Алемания Аахен.

Преследващият отбор Борусия Мьонхенгладбах II се възползва максимално от прекратяването на мача на Преусен Мюнстер в събота и отдалечи предполагаемата промоция на първия отбор. Жребците спечелиха с 3:1 (1:1) срещу Алемания Аахен и удължиха победната си серия на шест мача.

Алемания, от друга страна, вече три мача чака за победа. Аахенци донякъде изненадващо поведоха с 1:0 чрез Фредерик Баум (35-та) при силното начало на Борусия. Но преди края на полувремето Семир Телалович (41-ви) осигури повече от заслуженото изравняване.

През второто полувреме именно Гладбах отбелязаха първия гол и наклониха мача в своя посока. Щефен Мьоер (54-та) първо удари алуминий след дълъг пас, но след това реализира своя последващ удар. В 64-ата минута влезлият като резерва Фил Бекхоф добави за 3:1 – решението.

С победата Гладбах временно се доближи на осем точки от първото място и Преусен Мюнстер, въпреки че лидерите все още имат два мача за изиграване. Аахен падат до осмо място, но изостават само с една точка от четвъртото.

Алемания Аахен ще се стреми да сложи край на малката си серия без победа следващия уикенд в събота (8 април, 14:00 ч.) срещу отбора от дъното на таблицата SV Straelen, докато в неделя U23 на Гладбах ще бъде предизвикана от Фортуна Кьолн да продължи победния си ход.