Гневът на Дрекслер след смяната – ето как реагира Крамер

Доминик Дрекслер даде преднина на Шалке при победата с 3:1 срещу Бохум. Той не можа да разбере смяната си в 67-ата минута.

Но Доминик Дрекслер беше изненадан. Беше 67-ата минута на дербито на Ревие между Шалке 04 и VfL Бохум, завършило 1:1 в оспорван мач, когато на цифровото табло на тъчлинията светна цифрата 24.

Знакът: Дрекслер трябваше да напусне, а нападателят Себастиан Полтер беше готов да бъде заменен. Дрекслер сигнализира за неразбирането си, неохотно напусна терена, изглеждаше ядосан, обсъждаше с мениджъра на отбора Джералд Асамоа на пейката, когато играта отдавна беше подновена. Въпреки че Шалке все пак спечели с 3:1 (1:1) и смяната се оказа правилна, реакцията на Дрекслер беше голяма тема след мача.

Креймър успокоява: „Нормално е „

Треньорът Франк Крамер също беше попитан за това. Реакцията на Крамер първоначално е много спокойна: „След мача сте щастливи, пляскате си и се прегръщате.“ Реакцията на Дрекслер обаче ще бъде разгледана: „Можем да обсъдим това друг път.“ Но той не намира гнева на Дрекслер за особено лош: „Щеше да е лошо, ако бях заменил играч, който ме прегърна и каза: „Слава Богу, че ме свалихте. Това би било тъжно. Нормално е, че Домме не беше доволен и искаше да продължи да играе в тази нажежена атмосфера, стадионът гореше.“

Треньорът на Шалке Крамер: „Някои неща минаха добре“

Решението му – каза Крамер палаво – не беше толкова погрешно. Шалкерите заиграха по-целенасочено напред с Полтър и нападателят сам вкара гола за крайното 3:1. „В ретроспективен план Домме също така знае, че някои неща са се получили добре. Щастливи сме, че един отбор може да печели не само с единадесет души, но и с други. Всичко беше наред – каза Крамер.

И Дрекслер не трябва да се страхува за мястото си в стартовата единайсеторка на Шалке. След като преди седмица подготви гола на Симон Теродде при равенството 1:1 в Щутгарт, сега той сам отбеляза гол, за да даде преднина на Шалке. След удар на Мариус Бюлтер той реагира най-бързо и изчисти от праха отскочилата топка.