Големият завършек на първата половина на сезона

Рот-Вайс Есен завършва първия полусезон с равенство 1:1. Обсъждаме равенството във Верл, първия полусезон – и гледаме напред към сблъсъка на РВЕ в Елверсберг.

Равенство в последния мач от първото полувреме: Rot-Weiss Essen допусна решаващия гол за крайния резултат 1:1 (0:0) във втората минута на добавеното време – Nicolas Sessa вкара за SC Verl. И това беше добре, но се усещаше като поражение за червено-белите.

В новия ни формат на разговор „vonne Hafenstraße – der RWE-Talk“ говорим за гостуването на Rot-Weiss Essen в SC Verl. Водещата Кира Алекс и двамата репортери на RWE Ролф Хантел и Юстус Хайниш анализират равенството 1:1, обобщават първата половина на сезона и гледат напред към следващия мач в SV Elversberg – точно след 19 минути и седем секунди. Новият формат за разговори „vonne Hafenstraße – der RWE-Talk“ вече ще се излъчва в деня след всеки мач от първенството на RWE.

„Rot-Weiss Essen наистина трябваше да се наложи с 1:0“, казва Хантел за мача с Верл – Феликс Бастианс бе извел RWE напред с гол от дузпа (82-ра минута). „Тогава е особено неприятно, че допуснаха изравнителен гол след стандарт.“

За Хайниш жребият в крайна сметка беше добър. „Беше горчиво, но справедливо като цяло.“ За неговия вкус RWE показа твърде малко в атака. „Виждате, че RWE са станали по-стабилни. Но това беше за сметка на нападението. Това, което отборът показа напоследък, беше много трудно – два гола в четири мача са твърде малко.“

Гледайте видеото, за да видите как Хантел и Хайниш гледат на бурната първа половина на сезона в Есен и на важния сблъсък с SV Elversberg.