Големият шлем по джудо в Абу Даби: Реншал отново на върха – швейцарецът Нилс Стамп взима златото

Вторият състезателен ден на турнира от Големия шлем по джудо в Абу Даби е в знак на мир. 21 еврейски и мюсюлмански деца от Израел пътуваха до Абу Даби – израз на отношенията, които сега съществуват между Израел и Обединените арабски емирства.

Мариус Визер, президент на Световната федерация по джудо, подчерта, че за джудото няма граници. Това е най-добрият пример и най-добрият начин да покажем приятелство, единство и солидарност.

Renshall: В Абу Даби всичко върви като по часовник

Британката Луси Реншал е една от най-добрите джудистки в света в категория до 63 килограма. Ако е необходимо доказателство, 26-годишният състезател го предостави в Абу Даби. Тя достигна до финала, където трябваше да се справи с Барбара Тимо от Португалия.

Реншал впечатли, като спечели състезание от Големия шлем за пети път. Британецът вече спечели победата в Абу Даби миналата година.

Генералният директор на спортния комитет на Абу Даби Сухейл Аларефи беше човекът на медалите.

„Много ми харесва тук. На това място спечелих първия си бронзов медал на Световното първенство за юноши. И два медала от Големия шлем преди този. Някак си тук ми върви“, казва Реншал.

Nils Stump: Швейцарски успех

Швейцарецът Нилс Стамп също се радваше. Той печели златото при мъжете в категория до 73 килограма. Най-големият международен успех на 25-годишния футболист от Устър досега.

На финала Стъмп се пребори с италианския състезател Джовани Еспозито. Второто място в Будапеща 2020 е най-добрият резултат на Стамп в състезание от Световния тур.

Ойбек Касимов, генерален секретар на Националния олимпийски комитет на Узбекистан, проведе церемонията по награждаването.

„Чувствам се страхотно и съм просто щастлива, че спечелих първия си златен медал от Големия шлем“, каза Стъмп.

Teltsidou: На върха при жените в категория до 70 килограма

Габриела Вилемс от Белгия срещу Елисавет Телциду от Гърция беше финалният двубой при жените в категория до 70 килограма. Имаше гръцка победа, тенисистката Сорана Чирстеа предаде златото.

Николас Шилар спечели победата в категория до 81 килограма: първа за французина, тъй като това е първият му златен медал в световния тур. Владимир Барта, спортен директор на Световната федерация по джудо, поздрави.

Нашето хвърляне за деня беше О-Сото-Гари, което си заслужава да се види, изпълнено от Нугзари Таталашвили. Грузинецът по рождение е гражданин на Обединените арабски емирства. Големият му външен сърп предизвиква сензация в Абу Даби.

Тази неделя ще изчистим тепиха за тежките категории!