Голц след равенството в Дрезден: „Искаме да бъдем домашна сила“.

Третодивизионният футболен клуб Rot-Weiss Essen инвестира много срещу Динамо Дрезден и беше възнаграден поне с точка (1:1). Якоб Голц показа добро представяне.

Липсваха само няколко минути и Якоб Голц щеше да се превърне в знаменития победител в домакинския мач на Rot-Weiss Essen срещу Dynamo Dresden. С две силни спасявания срещу капитана на СГД Тим Книпинг (76-та) и нападателя Денис Борковски (78-та) вратарят на Есен удържа крехката преднина от 1:0 – но след това дойде 89-та минута.

Щефан Кучке подаде към влезлия като смяна Мануел Шефлер, който вкара от близко разстояние и оформи крайния резултат 1:1. „Има дълга топка към втората греда, нападателят се насочва към нея и аз се опитвам да изляза напред. За съжаление той стига до топката преди мен. Това е инстинктът на нападателя – да застане там и да вкара топката. Това е горчиво и прилича повече на поражение след късния изравнителен гол. Но ако някой беше казал предварително, че ще вкараме гол срещу Дрезден, всички щяха да го подпишат“, подчерта след това Голц.

До момента, в който Андреас Вигел беше изгонен в 52-ата минута, RWE беше по-добрият отбор и можеше да поведе с чиста разлика. Особено в силната начална фаза домакините не успяха да добавят втори гол.

RWE - Динамо Дрезден 1:115. октомври 2022
RWE – Динамо Дрезден 1:115. октомври 2022

24-годишният Голц го видя по подобен начин и след последния съдийски сигнал: „Започнахме супер и заедно с феновете показахме истински фойерверк. Разбира се, можете да кажете, че искате да добавите още една цел. Ако това не се случи, трябва да се опитате да запазите преднината от 1:0. За съжаление, не успяхме да го направим. „

Когато дойдеш на Хафенщрасе като противников отбор, мисля, че можеш да очакваш нещо. Искаме да бъдем домашна сила. На път сме да го постигнем.

Jakob Golz.

След 2:2 срещу Инголщат, 2:1 срещу Ауе и 1:0 срещу Саарбрюкен, 1:1 срещу Дрезден беше четвъртият пореден непобеден домакински мач за Есен. Номер едно на Есен се надява, че този рекорд скоро ще бъде удължен: „Играхме страхотно в последните домакински мачове. Когато дойдеш на Хафенщрасе като противников отбор, мисля, че можеш да очакваш нещо. Искаме да бъдем домашна сила. Ние сме на път да постигнем тази цел.