Голям шлем по джудо в Токио: Екипът на Япония е изпълнен с мотивация

Световната среща по джудо в Токио този уикенд. За японските спортисти това е домашен мач. И те показаха това със специални хвърляния.

В Токио, Япония, турнирът от Големия шлем по джудо за 2023 г. бавно наближава домашната права. Япония е дом на толкова разнообразен спорт, така че е ясно, че спортистите тук са двойно мотивирани.

Повече от 500 спортисти от над 80 нации ще се състезават на двудневната Световна купа в японската столица

В категория до 73 килограма Хидаят Хейдаров спечели златния медал. Той изпълни блестящо ваза-ари срещу местния герой Танака Шихо – и това хвърляне осигури 1-во място за джудиста от Азербайджан.

Да се биеш в Токио е нещо специално – каза по-късно Хейдаров. „Никога досега не съм се състезавал на турнир от Големия шлем в Токио. Сега спечелих медал от световно първенство. И да го направя на финала срещу японец, въпреки че съм губил от него много пъти преди, е много специално чувство. „

В категория до 57 килограма канадката Криста Дегучи показа с ипон на финала кой трябва да спечели златото днес. Среброто отиде при Жесика Лима от Бразилия. „Когато бях малка, тичах тук наоколо, за да получа подписи. Сега съм от страната на спортистите и мога да раздавам автографи“, каза възхитената Дегучи. „Надявам се, че мога да бъда нечия мечта. Може би малките деца ще могат да се бият тук в бъдеще. Това наистина би ме направило щастлив.“

В категория над 78 килограма японецът Мао Араи беше непобедим. Накрая тя победи французойката Леа Фонтен с изключителна работа на земя.

В категория до 81 килограма Джунхуан Лий от Южна Корея се изправи на финала срещу Матиас Касе. Белгиецът даде твърд отпор, но уаза-ари беше достатъчно за Ли да вземе златото.

Ипон на Санширо Мурао в категория до 90 килограма срещу Лука Майсурадзе от Грузия донесе златото на японския боец – и то пред родна публика.

В категория до 70 килограма Sanne Van Dijke от Нидерландия победи Tanaka Shiho от Япония със златен знак и зае първото място.

Японският отбор беше силно мотивиран. Ипон след ипон вълнуваха зрителите. Това е всичко за днес от Токио, ще продължим с втория ден в неделя