Гол от засада, стражът на Дрезден отново помага, Есен празнува осмото място

Rot-Weiss Essen последва 1:2 в Улм с 3:1 срещу лидера Динамо Дрезден в 3. лига.

В неделя Рот-Вайс Есен трябваше да се изправи срещу Динамо Дрезден в 3-та дивизия. И както в миналото, Дрезден не успя да спечели на Хафенщрасе. Нещо повече, РВЕ победи лидерите с 3:1 (1:0).

Треньорът на RWE Кристоф Дабровски направи две промени преди мача. Айзея Йънг и Мууса Думбуя бяха заменени от Феликс Бастианс и Рон Берлински.

Дабровски подчерта преди мача: „На терена се завърна нашият капитан. А Рон натрупа добър опит срещу Дрезден в последните два мача“.

Освен всичко друго, той беше подготвен за гол от вратаря на Дрезден Стефан Дърляча в Дрезден. Дрляча сгреши и в Есен, когато стреля в Исая Йънг след пас назад, подготвяйки гол срещу него.

И този път историята също се повтори. Дърляча и RWE – това някак си не се връзва. Беше в 25-ата минута, когато Есен получи корнер, който Лукас Бруме изпълни. В средата на терена Феликс Гьотце вкара с глава за 1:0, също защото Дрляча прелетя покрай топката.

RWE - Динамо Дрезден 3:1 01 октомври 2023 г.
RWE – Динамо Дрезден 3:1 01 октомври 2023 г.

Това беше единственият гол през първото полувреме, който всъщност обърна мача на 180 градуса. Лидерите от Дрезден имаха явно превъзходство на терена, RWE изоставаха много и понякога бяха хванати в капан в собствената си половина.

И динамовци имаха своите шансове чрез Лука Херман, Якоб Левалд, Щефан Кутшке и Том Зимершид, но или мерникът им беше слаб, или стражът на RWE Якоб Голц беше под ръка. А RWE? Те имаха втори шанс, както едва ли може да бъде иначе в този двубой след катастрофална грешка в защитата на гостите.

Но този път Дърляча беше на крака и компенсира грешката на своите предни хора срещу Рон Берлински. Затова и в съблекалните се стигна до 1:0. Спортният директор на RWE Кристиан Флютман заяви пред „WDR“ по време на почивката: „Трябва да разглеждаме мача в две части. Едната е резултатът, а другата е играта. Дрезден доминираше в мача, смачка ни малко, почти нямахме фази на облекчение“.

След почивката нещата изглеждаха малко по-различно. RWE продължаваха трудно да намират път напред, но пък по-добре се справяха с атаките на гостите. Куцке и Херман имаха шансове от свободни удари, но Дрезден вече нямаше превъзходството от първото полувреме.

В 75-ата минута обаче Дрезден имаше мегашанс. RWE загуби небрежно топката в защитата, Якоб Леммер изведнъж имаше възможност да завърши свободно, но Гьотце спаси Есен от 1:1 със спасяване.

Малко след това Есен беше ефективен в този ден. Трета възможност и втори гол. RWE имаше истински късмет. Първо Леонардо Вонич пропиля контраатака, топката се върна, но Берлински беше в явен офсайд. Съдиите не обърнаха внимание на това и Берлински подгони за 2:0 – Бастиан завърши в средата на терена.

Това беше решението в тази неделя. Но стана още по-добре. RWE имаше в репертоара си 3:0 след изпълнение на корнер. Малко след смяната си Думбуя засече с глава центриране и направи 3:0. Дрезден все пак успя да изравни за 1:3 чрез Панайотис Влаходимос в седемте минути на продължението – но това беше всичко.

RWE с изненадваща домакинска победа срещу лидерите. Наградата: Есен се изкачва на осмо място.

Английската седмица продължава за RWE в сряда (19:00 ч.) в Унтерхахинг. По същото време Дрезден ще играе у дома срещу ФК Халешен.