Горчива новина – Мориц-Брони Квартенг е аут за сезона

VfL Bochum ще трябва да се справя без Мориц-Брони Квартенг до края на сезона. Той получи контузия при разочароващ фаул.

В заключителните етапи на домакинския мач срещу РБ Лайпциг (1:4) миналия уикенд Мориц-Брони Квартенг от ВфЛ Бохум грубо повали съперника Лоис Опенда, без да има никакъв шанс да получи топката. Беше му показан червен картон.

А сцената е двойно по-горчива за 25-годишния футболист, който миналото лято се премести на Кастропер Щрасе от 1. ФК Магдебург. Както бе съобщено, Квартенг бе отстранен от ДФБ за три мача заради фаула.

Това обаче е само странична бележка, тъй като Квартенг се контузи по време на действието. Толкова сериозно, че той ще липсва на VfL поне до края на настоящия сезон. Както показаха изследванията, атакуващият играч е получил частично разкъсване на вътрешната връзка на коляното.

„Много съжаляваме за него“, цитира се изявлението на спортния директор на Бохум Марк Летау, разпространено от клуба. „Момо инвестира много, за да се превърне във важен фактор за нашия отбор. Ще му осигурим възможно най-добрата медицинска помощ, за да може отново да атакува през новия сезон.“

Независимо от това, VfL не прие забраната за три мача за Квартенг. Спортният съд на DFB беше категоризирал действието на нападателя като леко нападение. Клубът не сподели това мнение и затова пледира за намаляване на наказанието. Тъй като Квартенг така или иначе ще пропусне предстоящите мачове, Бохум реши да не обжалва пред спортния съд.

За Квартенг контузията е поредната глава в разнопосочния сезон досега. Първоначално той пропусна част от подготовката и първите няколко седмици от сезона заради пубалгия. Роденият в Щутгарт играч, който миналата година изигра силен втородивизионен сезон с Магдебург, след това не успя да направи пробив в отбора на Томас Леч.

Квартенг трябваше да се задоволява предимно с ролята на уайлдкард, като в някои мачове оставаше на пейката за пълни 90 минути. Той има 11 участия с обща продължителност 267 минути, като два пъти попада в стартовата единайсеторка. Сега трябва да се справи с поредния си неуспех