Горчиво поражение в последната минута за Фринтроп, топ мачът завършва наравно

В събота топката се търкаляше в група 3 на Ландеслигата. Четири отбора от горната част бяха в действие. В Нидервенигерн се развихря луд мач.

В съботния следобед се изиграха два мача в група 3 на Ландеслигата. Преминалият от горна дивизия Adler Union Frintrop играе с изпадналия от горна дивизия Sportfreunde Niederwenigern, а претендентът за титлата Blau-Weiß Mintard приема амбициозния SC Velbert в Мюлхайм. И четирите клуба бяха в челната петица на Ландеслигата преди мача – и това няма да се промени поне до неделя.

Sportfreunde Niederwenigern – Adler Union Frintrop 3:2 (0:1)

Адлер Юнион Фринтроп, най-добрият офанзивен отбор в лигата с най-добър реализатор Яник Райнърс, гостува в Хатинген. Преди мача Марсел Корнелисен изрази голямото си уважение към съперника: „Те са силни в пресирането и търпеливи в изграждането на играта. Голяма част от състава е играла постоянно в Оберлигата през последните няколко години.“

Голмайсторът Райнърс даде преднина на мъжете от водната кула в 16-ата минута с десетия си гол за сезона. След почивката левият бек Тим Бьониш (56-и) увеличи преднината на 2:0, но четвърт час по-късно Дайки Мацубара вкара изравнителното попадение за Нидервенигерн. В 89-ата минута домакините изравниха – автор на попадението беше Марк Фабиан Рапка. И тогава стана много горчиво за гостите: течеше време за почивка и автогол на Николас Щрьоман постави Adler Union на пътя на загубата.

Niederwenigern спечели с 3:2 и поне до неделя е новият лидер в Ландеслигата.

Note
Note

Blau-Weiß Mintard – SC Velbert 0:0

Предишната седмица Blau-Weiß Mintard отбеляза победа в последната минута над DV Solingen (2-1). Сега отборът на старши треньора Кристиан Кнапман иска да продължи срещу SC Velbert. Но подопечните на Кнапман бяха предупредени: след първото поражение във Фринтроп, Велберт беше взел десет точки от следващите четири мача.

Получи се напрегнат мач, в който и двата отбора имаха добри шансове да отбележат гол. Особено Минтард имаше натиск в заключителната фаза и нямаше късмет, когато Бен Кастор удари гредата (83.). В края на мача обаче гостите удариха и напречната греда в лицето на Мете Калинчи (93-та минута). В крайна сметка Velbert се пребори за равенство 0:0.