Грешки на Кастеелс – Гладбах се наложи над Волфсбург

Борусия Мьонхенгладбах продължава да е в подем в Бундеслигата.

Отборът на треньора Херардо Сеоане победи ВфЛ Волфсбург с 4:0 (2:0) на старта на единадесетия ден след две грешки на вратаря Коен Кастеелс и със седем точки от последните три мача се изпревари в средата на таблицата отбора от Долна Саксония, който е с равни точки.

„Винаги съм мечтал да вкарам първия си гол тук. Много съм щастлив, че успях да помогна на отбора“, заяви голмайсторът на Гладбах Роко Райц за DAZN: „Справихме се наистина добре“. Борусия е загубила контрол само за „няколко минути след края на полувремето“.

Томаш Цванкара (16′), Райц (42′), Франк Онорат (64′) и Аласан Плеа (71′) отбелязаха головете за петкратните шампиони на Германия. След доброто начало на сезона Волфсбург напоследък взе само една точка от пет мача и все повече губи от поглед местата, даващи право на участие в международните турнири.

Отборът на треньора Нико Ковач започна добре пред 45 308 зрители на „Борусия-Парк“. Якуб Камински създаде първия гол (5′). Домакините обаче поеха контрола след четвърт час и поведоха още при първата си възможност. Остро подаване на Хонорат беше избутано от Цванкара над линията в стила на голмайстора.

Волфсбург беше шокиран от изоставането си и допусна грешки. Гладбах едва не направи нещо по-добро само две минути след като пое инициативата. Плеа принуди Кастеелс да направи блестящо спасяване.

След това мачът се бавеше, като много от професионалистите се опитваха да се ориентират на мокрия терен. Волфсбург изпитваше трудности в нападение. Ударите на Максимилиан Арнолд (26) и Йонас Винд (36) не бяха наистина опасни.

В другия край Кастеелс направи силно спасяване срещу Цванцара (38′), но след това вратарят допусна сериозна грешка при завръщането си след седмици контузия. Кастеелс отигра топката право в краката на Райц в наказателното поле и родният играч на Гладбах с благодарност прие поканата. 21-годишният играч отпразнува бурно първия си гол в Бундеслигата.

Волфсбург излезе на почивката изпълнен с енергия. Вратарят Мориц Николас трябваше да се разтегне мощно, за да спаси удар на Астер Вранкс (46′). VfL продължи да доминира в мача, докато Борусия за кратко стана малко пасивна, както миналата седмица във Фрайбург (3:3 след 3:1), и имаше късмет: удар на Винд докосна далечната греда (53′).

След това Ковач вкара свежи сили в лицето на Ридъл Баку и Ловро Майер. Но Волфсбург трудно намираше пролуки. В другия край Онорат стреля от дистанция след корнер, но Кастеелс отново не изглеждаше добре. След това Плеа увенча силното си представяне с четвърти гол