Гроскройц вижда червено в поражението – Хорстхаузен с победа на връщане

Въпреки че повечето терени във Вестфаленлига 2 бяха кротки в 19-ия ден, някои от тях бяха много натоварени.

Holzwickeder SC защити преднината си на върха на таблицата във Вестфаленлига 2 в 19-ия ден на мача. HSC си осигури безапелационна победа с 2:0 при гостуването си на BSV Schüren. И двата отбора завършиха мача с по десет играчи. Имаше по един жълт и червен картон.

Още повече картони съдията извади в мача между TuS Erndtebrück и Wacker Obercastrop. След червения картон срещу Кевин Гроскройц в края на първото полувреме емоциите се покачиха. Скамейката на гостите също получи редица предупреждения. Гневът вероятно не е бил само заради изгонването. В този момент Ерндтебрюк вече водеше с 3:0, което беше и крайният резултат.

SpVgg Horsthausen не искаше да напуска терена с такъв дефицит. Повишеният отбор не се предаде срещу SC Obersprockhövel. След като изоставаше с 3:1 на почивката, отборът от Херне се върна и спечели с 4:3.

На DSC Wanne-Eickel беше отказана втора поредна победа. След дивата победа с 4:3 срещу TuS Erndtebrück предишната седмица, Wanne-Eickel си поделиха точките в Lüner SV. Новото попълнение Максимилиан Моргнер бе извел DSC напред. В крайна сметка резултатът беше 1:1.

Третият клуб от Херне/Ванне-Айкел записа победа. SV Sodingen спечели с 1:0 срещу RSV Meinerzhagen.

Конкордия Вимелхаузен трябваше да изпусне върха в таблицата след страхотната първа половина на сезона. Отборът от Бохум не успя да постигне победа при гостуването си на клуба от долната част на таблицата Хомбрухер СВ и загуби с 2:1.

ФК Изерлон и СК Нехайм си поделиха точките при равенството 1:1. Докато ФК Ленещадт отпразнува изненадваща победа с 3:1 срещу топ отбора на SV Westfalia Soest