Гроскройц вкарва гол, ефектът на треньора не се проявява за отбора от дъното

Във Вестфаленлига 2 Вакер Оберкастроп се върна на правилния път. ДСК Ване-Айкел и Вимелхаузен остават по петите на лидерите.

SV Wacker Obercastrop преодоля своята мини криза с резултатите. В шестия ден на мача от Вестфаленлига 2 отборът около бившия професионалист Кевин Гроскройц победи SC Obersprockhövel с 4:0 и показа реакция след две поредни поражения.

Трябваше обаче да мине време, преди възелът да се пръсне за Вакер, като от 50-ата минута нататък имаше числено превъзходство. В 72-ата минута Билал Абдала вкара гол за преднината, а след това Андреас Огзал (75-ата), Гроскройц (90.+1) и Никлас Малхровиц (90.+5) добавиха към нея.

По този начин отборът от Оберкастроп си възвърна контакта с челните места в класирането. На върха все още е ФК Изерлон, който спечели с 3:2 при гостуването си на Вестфалия Зеест. На една точка зад тях са Конкордия Вимелхаузен и ДСК Ване-Айкел – и двата отбора все още са непобедени.

DSC спечели с 2:0 у дома срещу FC Lennestadt в неделя. Отборът на Вимелхаузен победи SV Sodingen с 2:0, което означава, че треньорският ефект в SVS засега не се е осъществил. През седмицата отборът от долната част на таблицата беше наел нов треньор – Михаел Вурст. Той обаче не успя да изненада Конкордия при дебюта си.

Второ поражение за TuS Erndtebrück

Lüner SV се представя все по-добре след разнопосочното начало на сезона. Миналата седмица LSV победиха Wacker Obercastrop, а сега победиха TuS Erndtebrück – отбор със силен състав и фаворит за изпадане.

Ранният гол на Себастиан Хане (15-и, 25-и) проправи пътя към победата. Erndtebrück не можа да направи нищо повече от това да изравни резултата чрез Аре Волценбург (72-ра минута). Това беше второ поредно поражение за Витгенщайнер.

Вестфаленлига 2: Шестият ден от мача накратко

SpVgg Horsthausen – BSV Schüren 1:1

Holzwickeder Sport Club – Hombrucher SV 3:2

Concordia Wiemelhausen – SV Sodingen 3:1

TuS Erndtebrück – Lüner SV 2:1

SV Westfalia Soest – FC Iserlohn 2:3

SC Neheim – RSV Meinerzhagen 1:3

Wacker Obercastrop – SC Obersprockhövel 4:0