Гютерслох печели с шоуто на Банинк и остава начело

Страната от Гютерслох спечели с 4:2 в мача за попълване на Оберлига Вестфалия между TuS Erndtebrück и FC Gütersloh, за да остане в топ редиците.

TuS Erndtebrück и FC Gütersloh спечелиха с 2:4 (1:2) в мач от Вестфалската висша лига. След две скорошни поражения – 0:1 срещу Айнтрахт Рейн и 2:3 срещу Sportfreunde Lotte, ФК Гютерслох загуби връзка с местата за промоция, но сега отборът на Гютерслох се върна на правилния път.

Докато първият сняг за зимата лежеше отстрани, не отне много време на играчите от двата отбора да вдигнат температура. За отбора на треньора Юлиан Хес обаче мачът изобщо не започна по вкуса на треньора. Още в първата минута Чихиро Инада даде преднина на домакините с 4-ия си гол за сезона.

Гютерслох обаче не позволи на дефицита да си проличи и нанесе ответен удар след още две минути игра. Александър Банинк вкара гол след асистенция на Алан Фирмино Дантас. Играта се успокои след двата ранни гола, след което започна шоуто на Bannink.

Банинк беше обявен за играч на мача. Първо нападателят вкара за 2:1 за Гютерслох в 36-ата минута. Маркус Еско открадна топката от Ерндтебрюк при изпълнението и Банинк вкара в далечния ъгъл покрай вратаря на TuS Йонас Браммен. След това в 53-ата минута той насочи топката в левия ъгъл с помощта на гредата, за да завърши своя хеттрик.

Note
Note

Последните два гола бяха отбелязани от Erndtebrück. Първо Соске Фукучи вкара в собствената си врата за 1:4 (86-та минута). След това Фуад Додич вкара последния гол и направи резултата 2:4 (91.).

По този начин Gütersloh се изкачва с едно място до 6-о, като измества Айнтрахт Рейн, който преди това заемаше тази позиция. U21 на SC Paderborn заемат пето място, първото място за промоция, което се заема от втория отбор на Preußen Münster, е на четири точки, а лидерите TuS Bövinghausen – на седем.

TuS Erndtebrück, от друга страна, трябва да гледа надолу в таблицата. Отборът на Михаел Мюлер има четири точки преднина пред първото място за изпадане, където се намира Dellbrücker SC.