Дабровски за годишното общо събрание – „Всичко имаше ръце и крака“

Третодивизионният клуб Rot-Weiss Essen гостува на FC Ingolstadt в събота. През изминалия уикенд фокусът беше върху годишното общо събрание.

След пет поредни победи в лигата футболистите на Rot-Weiss Essen нямаха мач през изминалия уикенд – заради международната пауза. Старши треньорът Кристоф Дабровски даде три дни почивка за тренировки, преди топката да започне отново на Хафенщрасе миналата неделя.

Преди тренировката обаче играчите, треньорският екип и всички отговорни лица бяха заедно на извънредното годишно общо събрание в Messe Essen. За разлика от прекратеното годишно общо събрание през юни, това събитие беше успешно.

Докато отборът се сбогуваше, присъстващите около 460 членове на RWE празнуваха със скандирания „победа навън“ в очакване на предстоящия мач от трета дивизия на ФК Инголщат (25 ноември, 14:00 ч.). Това беше един изцяло успешен и положителен ден за Рот-Вайс Есен.

Дабровски беше на подобно мнение. Няколко дни по-късно бившият професионалист обясни на пресконференцията в четвъртък: „Отборът наистина беше посрещнат и изпроводен с аплодисменти. Всичко, което мениджърите искаха да кажат, звучеше много добре. Всичко имаше смисъл. Всичко беше много положително. Въпреки това нямах усещането, че момчетата са на висота по време на последвалата тренировка, защото бяха отпразнувани толкова френетично. Точно обратното. След три дни почивка момчетата просто искаха отново да играят футбол и да прекарат време заедно. Това ще продължи да подтиква момчетата да получават такова насърчение. „

Като цяло тренирахме добре, достигнахме напълно параметрите на натоварването си и отборът е оптимално подготвен да влезе в мача в събота.

Christoph Dabrowski

Два дни след годишното събрание на акционерите, във вторник вечерта на стадион „Хафенщрасе“ се проведе международният мач U21 между Германия и Полша. На въпроса дали този мач е нарушил собствената му рутина, Дабровски отговори:

„Едва в понеделник този мач оказа влияние. Всъщност искахме да направим двойно занимание, но трябваше да разчистим съблекалнята следобед. Ето защо тренирахме в 8,45 ч. сутринта. Беше много дълга сесия на терена, затова включихме и силовите си тренировки. Във вторник беше почивен ден, но това беше и планът. Вече нямахме достъп до стадиона. Като цяло тренирахме правилно, влязохме в пълните си тренировъчни параметри и отборът е оптимално подготвен да влезе в мача в събота. „