Дармщат увеличава преднината си – Билефелд взима точка срещу Фортуна

Дармщат увеличи преднината си във втора Бундеслига. Хамбургер СВ, който победи Хановер с 6:1 в събота, изостава на пет точки от второто място.

Билефелд се бори за точка срещу Фортуна Дюселдорф

Арминия Билефелд спечели важна точка у дома във 2-ра Бундеслига в борбата за оставане в зоната на изпадащите. Източновестфалци се пребориха за 2:2 (1:0) срещу Фортуна Дюселдорф и вече пет мача нямат поражение. Под ръководството на новия треньор Уве Кошинат Билефелд спечели два от последните си четири мача.

Сега Билефелд заема 14-о място в таблицата с 29 точки, на две точки от 16-ото място в зоната на изпадащите. Ветеранът Фабиан Клос (20 г.) вкара за 1:0 за Арминия в Алм, а Емануел Ийоха (48 г.) изравни. Феликс Клаус (60 г.) вкара за 2:1 за гостите, а Бриан Ласме (84 г.) върна едно попадение. Фортуна е непобедена от шест мача насам и все още вероятно е без реални шансове за промоция.

От самото начало се разви игра с много офанзивни действия и от двете страни. Още в четвъртата минута защитникът на Дюселдорф Андре Хофман отправи удар с глава към гредата на вратата на Арминия.

Победа срещу Падерборн: Дармщат увеличи преднината си в таблицата

SV Darmstadt 98 увеличи преднината си във Втора Бундеслига и прави големи крачки към промоция. В неделя южнохесенци победиха СК Падерборн с 2:1 (1:1) и след третата си поредна победа вече са на седем точки пред мястото на изпадащите, заемано от 1. ФК Хайденхайм. Възглавницата към Хамбургер СВ на второто място е пет точки.

Матиас Бадер (35-ата минута) и Брейдън Ману (59-ата минута) отбелязаха головете за Лилиен пред 16 674 зрители. Флорент Муслия (44-та минута) изравни за гостите от дузпа.

Дармщат бяха по-активният отбор от самото начало и имаха първата голяма възможност в мача, която Филип Стоилкович (13.) пропусна от остър ъгъл. В играта, която на моменти беше малко разконцентрирана, Бадер даде преднина на домакините с удар от дясната страна на наказателното поле над вратаря Яник Хут. Гостите изравниха с реализиран наказателен удар. Марвин Мехлем е съборил Сирлорд Контех.

В началото на второто полувреме източновестфалци дори натиснаха, за да поведат. Вратарят на Дармщадт Марсел Шуен само отклони далечния удар на Муслия над гредата и имаше късмет, че ударът на Рафаел Обермайер от лявата страна на наказателното поле попадна само във външната страна на мрежата. Когато домакините си върнаха преднината, те се възползваха от грешно подаване назад от страна на капитана на Падерборн Рон Шаленберг. Ману нахлу с топката, заобиколи вратаря Хут и се разписа.

Равенство между Магдебург и Регенсбург в битката за изпадане

1. фК Магдебург взе още една точка в борбата за оставане в зоната на изпадащите, но пропусна шанса да се откъсне от нея във Втора Бундеслига. По-високопоставеният тим от Саксония-Анхалт трябваше да се задоволи с равенство 2:2 (1:0) при гостуването си на SSV Jahn Regensburg след доминиращо първо полувреме, като по този начин запази преднината си от пет точки пред Jahn. Отборът от Горна Пфалц остава в зоната на изпадащите.

Първоначално Магдебург демонстрира обичайния си футбол на владеене на топката и поведе след десет минути с мечтан гол. Барис Атик изпълни пряк свободен удар от около 20 метра, който прехвърли стената и влезе в далечния ъгъл. Стражът на Jahn Йонас Урбиг се движеше в грешната посока, но компенсира грешката си със спасяване срещу Амара Конде (15). Като цяло нетърпеливият отбор на Регенсбург беше твърде изчаквателен и както често през този сезон, му липсваше офанзивен удар. В началото Магдебург имаше всичко под контрол.

След почивката домакините показаха повече смелост и се възползваха от грубото неразбиране на Магдебург, когато изравниха. Топката се отби от бедрото на Силас Гнака и премина покрай вратаря на FCM Доминик Рейман в мрежата. В трескавата финална фаза Джейми Лоурънс от Магдебург (80-та) избута топката над линията. Мачът продължи да бъде бурен: Каан Калищанер (90-та) спаси точката за Яна, а в добавеното време Даниел Хебер от Магдебург видя червения цвят след фаул.

Клубът от дъното на класирането Сандхаузен все още е без победа и в криза под ръководството на Орал

SV Sandhausen продължава да е в криза в напрегнатата битка за изпадане във втора дивизия. Отборът на Томас Орал бе победен от ШПВГ Гройтер Фюрт с 0:2 (0:2) и вече е на шест точки зад зоната на изпадащите.

SVS пропусна да постигне очаквания обрат и първа победа в шестия мач под ръководството на Орал, а вместо това допусна четвърто поражение. За да стане още по-лошо, малко преди края на мача Орал дори получи червен картон за каприз и трябваше да излезе на трибуните.

Детелината поведе още в деветата минута чрез силния Бранимир Хргота, който вкара с красив директен удар. Това беше вече десети гол за сезона за капитана на Фюрт. Хргота оформи и крайното 2:0 чрез Рагнар Аче (26-та минута). С тази важна победа отборът на Александър Зорнигер си спечели известно пространство за отдих.

Бившият отбор от Бундеслигата Фюрт беше категорично по-добрият отбор в началото. Несигурността на Сандхаузен беше осезаема. Отборът от дъното на таблицата дори можеше да бъде доволен, че детелината пропусна повече добри шансове преди почивката. Едва след смяната SVS излезе с повече – твърде късно обаче, за да обърне мача.