Датата на жребия е фиксирана – бившият капитан на Шалке като фея на жребия

Rot-Weiss Essen е последният отбор, който се класира за четвъртфиналите на Купата на Долен Рейн. Жребият за мачовете ще бъде изтеглен през следващата седмица.

Осмият и последен четвъртфинален участник в турнира за Купата на Долен Рейн беше определен във вторник вечерта:

Rot-Weiss Essen не показа слабост и уверено спечели с 4:0 (2:0) при гостуването си на клуба от Оберлигата SV Straelen. Прогресът им никога не е бил застрашен. Затова като единствен клуб от трета дивизия РВЕ е големият фаворит за защита на титлата.

През юни 2023 г. отборът от Есен си осигури тази титла за десети път. Нито един друг отбор не е печелил състезанието толкова много пъти. Тогава Рот-Вайс Есен побеждава съперника си Рот-Вайс Оберхаузен с 2:0 у дома на Хафенщрасе. Тази среща е възможна отново и на четвъртфиналите на настоящия сезон за купата. Защото не само RWE, но и RWO се класираха за последните осем.

Освен детелините, в регионалната лига са представени и още два клуба: настоящите лидери 1. ФК Бохолт и повишеният SSVg Велберт. Четирите клуба от Оберлигата Sportfreunde Baumberg, Ratingen 04/19, KFC Uerdingen и SF Hamborn 07 допълват полето на участниците.

Двойките за четвъртфиналите и полуфиналите ще бъдат изтеглени през следващата седмица. Жребият ще бъде изтеглен на 8 ноември в офиса на Футболния съюз на Долен Рейн. Събитието ще започне в 16:00 ч.

Бившият играч на Шалке Шахт действа като фея на жребия

Бившият специалист на Шалке Дитмар Шахт се съгласи да действа като фея на жребия. 61-годишният Шахт изигра 70 състезателни мача за Шалке по време на активната си кариера между 1989 и 1992 г. и спечели промоция в Бундеслигата с Шалке през 1991 г. Той беше капитан на промотирания отбор.

Волфганг Ядес, председател на футболната комисия на асоциацията и директор на мачовете за купата, ще отговаря за тегленето на жребия. Планирано е излъчване на живо в канала на FVN в Instagram