Два отбора от трета дивизия побеждават противници от най-висока класа

В сряда някои от съперниците на MSV Duisburg и Rot-Weiss Essen бяха в действие. Ето как протекоха тестовите мачове на отборите от трета дивизия.

В рамките на подготовката за втората половина на сезона седем отбора от трета дивизия изиграха тестови мачове тази сряда.

SC Verl, по-специално, постига сериозен успех. Източните вестфалци победиха отбора от Бундеслигата VfL Bochum с 2:0 – и то не незаслужено. Никола Сеса (45-и) и Леон Бюргер (108-и) вкараха за Verl в теста XL, който продължи 120 минути.

FSV Zwickau също се радва на победа срещу съперник от по-висока класа. Проверката на втородивизионния 1. FC Magdeburg завърши при резултат 3:2. попаденията на Доминик Бауман (14, 21) дадоха на FSV преднина от 2:0 на почивката. След като Малкълм Какуталуа вкара изравнителния гол (49-и), Йохан Гомес увеличи преднината си на 3:1 (83-и) в заключителната фаза. В 87-ата минута Барис Атик върна Магдебург към един гол.

Висбаден победи Манхайм

Домакините запазиха предимството си в двубоя между Wehen Wiesbaden и Waldhof Mannheim в трета дивизия. SVWW, които са на пет точки над SVW в зоната на изпадащите, спечелиха с 2:0, като головете отбелязаха Кианц Фроезе (43-и) и Макс Райнталер (90-и). За Манхайм това беше второ поражение във втория тест.

Междувременно лидерите на SV Elversberg претърпяват поражение в чужбина. При гостуването си на FC Metz от френската втора дивизия СВЕ загуби с 1:2. Ник Волтемаде бе дал преднина на сензационния отбор през сезона до момента (43-та). Но след подновяването на играта Елверсберг се отказа от играта (48-а, 87-а).

И FC Ingolstadt си тръгна с празни ръце в сряда. Четвъртият в класирането отбор загуби с 0:1 от втородивизионния 1. FC Heidenheim. Кристиан Кюлветер подпечата поражението на FCI с дузпа. Мачът на SV Meppen срещу 1. FC Köln завърши със същия резултат. Саргис Адамян вкара гол за отбора от Бундеслигата (16-и).