Две точки на стрелеца – оценката на Дабровски за развитието на Kaiser

Третодивизионният отбор Rot-Weiss Essen се изправя срещу SSV Ulm 1846 в събота и е напълно възможно Нилс Кайзер да се завърне в игра.

През 2024 г. Нилс Кайзер се е превърнал в истинска алтернатива в Rot-Weiss Essen. В последно време 22-годишният играч се изявява като резерва и вече е една от първите смени на старши треньора Кристоф Дабровски.

Развитието на Кайзер със сигурност е впечатляващо: През лятото на 2023 г. той все още беше един от кандидатите за продажба. Тогава той е информиран, че няма да играе роля в спортните планове за сезон 2023/24. След това обаче полузащитникът се пребори за място в състава благодарение на силните си изяви в подготовката и не позволи на скъсана медиална колатерална връзка в коляното и двумесечно прекъсване заради контузия да му попречат.

Макар че през цялата първа половина на сезона той изигра „само“ 72 минути, само в последните три мача той изигра 67 минути – с успех

Кайзер вкара важния гол в заключителните етапи на домакинския мач срещу SC Freiburg II (4:3) в последната минута, за да изравни резултата на 3:3, и оформи крайното 3:0 на Марвин Обуз при неотдавнашното гостуване в Регенсбург (3:1). Сега 22-годишният футболист вкара два пъти в последните три мача – първите му два в професионалния футбол.

На пресконференцията преди мача на върха между Rot-Weiss Essen и SSV Ulm 1846 (17 февруари, 14:00 ч.), Прогноза попита Дабровски за Нилс Кайзер. Треньорът изрази задоволството си от развитието на полузащитника

Той е младеж, който зарежда с енергия и вдъхновява нашия отбор. Нилс е млад играч, който ще продължи да се развива и усъвършенства, но вече е важна част от нашия отбор.