Двойна опаковка на Schlotterbeck – как премина вторият тест срещу Vitesse Arnhem

VfL Бохум изглежда готов за остатъка от сезона в Бундеслигата срещу Вердер Бремен.

Клубът от Бундеслигата VfL Бохум приключи тестовата си програма от два мача. След победата с 2:1 срещу ФК Гронинген, отборът записа победа и срещу Витес Арнем. Резултатът беше 2:0 (1:0) след 90 минути.

Дори и треньорът на VfL Томас Леч да не харесва термина „А“ или „Б“ отбор, в неделя срещу Арнем на терена беше предполагаемият първи костюм. За треньора през уикенда беше важно възможно най-много играчи да могат да изиграят 90 минути.

И гледайки състава в неделя, беше ясно, че този отбор няма да поднесе изненада срещу Бремен. VfL взе ранна преднина срещу холандския отбор.

Кевен Шлотербек вкара след само шест минути пред 3549 зрители за 1:0, след като корнер на Кевин Щьогер беше блокиран. При втория опит номер седем на Бохум премина по-добре и намери Шлотербек, който успя да се справи на петметровата линия и да отбележи.

След това Арнем имаше две добри възможности преди почивката, като Кристофър Антуи-Аджей пропусна да даде по-висока преднина на VfL. След почивката нещата се раздвижиха след десет минути, като Арнем създаде три шанса в рамките на няколко минути. Но Бохум успя да защити преднината си

Малко след това Филип Хофман вдигна на крака 2:0. Изстрел на Щьогер първоначално беше отразен от Антуи-Аджей и се озова при нападателя. Първият опит на Хофман беше блокиран, но Арнем успя да изчисти последвалия удар точно пред вратата.

Вторият гол обаче бе отбелязан малко след това – и Шлотербек отново бе автор на попадението. След центриране от Антуи-Аджей той се извиси най-високо до Хофман и кимна в аут.

VfL Bochum продължава кампанията си в Бундеслигата в неделя (14 януари, 15:30 ч.) срещу SV Werder Bremen.

Как VfL Bochum игра срещу Arnhem

VfL: Риман – Гамбоа, Масович, Шлотербек, Бернардо (67. Виттек) – Беро (84. Коердт), Лозила – Остерхаге, Щьогер, Антуи-Аджей – Хофман

Голове: 1:0 Шлотербек (6.), 2:0 Шлотербек (79.)