Двойна победа на Прьогер в Рощок, Фортуна печели двубоя на преследвачите

Фортуна Дюселдорф държи под око първите трима в надпреварата за промоция във Втора Бундеслига.

Отборът на треньора Даниел Тиун спечели интересния двубой на преследвачите в Холщайн Кил с 2:1 (1:0) в 14-ия ден и се изкачи на пето място с 23 точки.

В същото време повишеният 1. FC Kaiserslautern остава на сигурна позиция в средата на таблицата, докато 1. FC Nürnberg остава близо до зоната на изпадащите, дори и при новия си треньор Маркус Вайнцирл. В двубоя между основателите на Бундеслигата имаше много битка и емоции, но не и голове.

В същото време Ханза Рощок спечели важни три точки благодарение на попадението на Кай Прьогер (7/26). След четири мача без победа в лигата северногерманците спечелиха с 3:0 (2:0) в Jahn Regensburg и се доближиха на точка от отбора от Горна Пфалц, за който Ян Елведи (63-и) си отбеляза автогол.

Бившият играч на Есен вече има шест гола за сезона и отбеляза втория си гол през настоящата кампания. Между 2017 г. и 2019 г. роденият във Вилхелмсхафен футболист беше ключов играч за RWE в продължение на година и половина.

В Кил Шинта Апелкамп (42-ра минута) и Давид Ковнацки (82-ра минута, дузпа след видеозапис) вкараха за Фортуна, която отпразнува второто си поредно гостуване. Капитанът Marcel Sobottka получи жълт картон за повторна груба игра в заключителната фаза (90.+3). Междувременно най-добрият голмайстор Стивън Скржибски (70-и) изравни за Кил (20), който преди това не беше побеждавал в четири мача и в момента е в дъното на таблицата.

Червените дяволи, които бяха по-близо до победата, могат да живеят по-добре с нулевия номер на Betzenberg: Те са на седмо място за момента с 20 точки, клубът е само на две точки от мястото на изпадане с пет точки по-малко. Тъй като не всички от 46 895-те зрители бяха навреме на местата си на стадион „Фриц Валтер“, традиционният двубой започна с десетминутно закъснение.