Дерби равенство! Дабровски възхвалява „безусловния манталитет“.

Третодивизионният футболен клуб Rot-Weiss Essen се пребори за равенство 2:2 (0:1) с MSV Duisburg. Треньорът Кристоф Дабровски видя две различни полувремена.

Повечето от играчите на Rot-Weiss Essen са свикнали с пълни зали само от мачовете у дома на Хафенщрасе. Но в тази петъчна вечер всичко беше различно. Повишеният в трета дивизия отбор гостува на MSV Duisburg за първото дерби на лигата от повече от 15 години насам – на разпродадената зала Schauinsland-Reisen-Arena. Там бяха 28 200 фенове, повече зрители не бяха възможни от съображения за сигурност.

За RWE това беше първият мач след поражението с 1:5 от другия промотиран отбор SV Elversberg. В Дуисбург отборът на треньора Кристоф Дабровски показа правилната реакция през второто полувреме и изравни изоставането си от 0:2 до равенство 2:2. Въпреки това, докато голмайсторът Симон Енгелман не вкара втория гол (66-и), изглеждаше, че това е второто поражение. Есенчани често бяха едва вторият победител в двубоите срещу солидния Дуисбург, а освен това не бяха достатъчно постоянни в атака. След това обаче смяната на Енгелман, Томас Айфелд и Ко. постави началото на обрата. Само четири минути след гола на Енгелман новото попълнение Лорънс Енали (70-ата минута) подпечата равенството в дербито.

През второто полувреме, също благодарение на промените, най-накрая пристигнахме в трета дивизия. Можем да надграждаме върху това. Там показахме безусловен манталитет.

Christoph Dabrowski.

Треньорът беше доволен от морала на своя отбор, но не беше доволен от представянето му през първото полувреме: „За съжаление допуснахме още един ранен гол. Тогава в главите ни се върна усещането от мача с Елверсберг. След това играта ни беше много погрешна и почти нямахме спокойствие или ясни действия. Въпреки това играта беше открита. Но начинът, по който се върнахме след втория гол, е начинът, по който трябва да се представяме в лигата. През второто полувреме, също благодарение на промените, най-накрая пристигнахме в трета дивизия. Можем да надграждаме върху това. Показахме безусловен манталитет там“, обясни Дабровски.

Още в началото на сезона първата английска седмица е на дневен ред за отборите от трета дивизия. Следващият вторник (9 август, 19:00 ч.) отборът на Дабровски ще бъде домакин на Виктория Кьолн на стадион Хафенщрасе, а четири дни по-късно (13 август, 14:00 ч.) RWE ще бъде домакин на U23 отбора на Борусия Дортмунд на стадион Сигнал-Идуна-Парк.