Дерби решение в Westfalenpokal само в наказателни удари

SC Verl направи вълнуващ мач, но след това влезе в четвъртфиналите на Вестфаленпокал.

Зрелищен кръг очаква жребия в четвъртфиналите на Вестфаленпокал. Към тях в сряда вечерта се присъедини и SC Verl.

Третодивизионният клуб имаше повече проблеми, отколкото му се искаше. SC Wiedenbrück, дванадесетият отбор в Регионална лига Запад, стигна до изпълнение на дузпи пред повече от 1000 зрители на Jahnstadion във Wiedenbrück.

След 90 минути резултатът беше 1:1, като лятото Ларс Локоч даде преднина на фаворитите преди почивката. След смяната Майк Амедик изравни за домакините след изпълнение на корнер. И двата отбора имаха своите шансове да решат мача по-рано.

Но резултатът остана 1:1 след 90 минути – дори и след допълнителното време. При изпълнението на дузпите вратарят на SCV Том Мюлер беше човекът на вечерта. След като Маел Корбос вкара гол за Верл, Амедик уцели само напречната греда. След това трима играчи на Verl и двама играчи на Wiedenbrück отбелязаха голове. След това Мюлер бе на мястото си, за да преодолее Франческо Ди Пиеро и Verl се класира на четвъртфиналите.

Последният участник ще бъде определен на 24 октомври, когато Преусен Мюнстер ще срещне SV Vestia Disteln. В лигата SC Verl продължава в неделя (22 октомври, 13:30 ч.) в SV Sandhausen. В събота (21 октомври, 14:00 ч.) SC Wiedenbrück ще се изправи срещу U21 отбора на 1. FC Köln в Регионална лига Запад.