Джабер и Рибакина на финала на Уимбълдън

В първия полуфинал на „Уимбълдън“ световният номер две, тунизийката Онс Джабеур, победи германката Татяна Мария с 6:2, 3:6, 6:1.

Джабеур ще се срещне с казахстанката Йелена Рибакина на финала на Уимбълдън.

Rybakina победи категорично бившата шампионка Симона Халеп от Румъния с 6:3, 6:3 за 75 минути във втория полуфинал.

В събота Джабеур и Рибакина ще участват за първи път във финала на Уимбълдън.

Надал не може да продължи заради разкъсан коремен мускул

22-кратният победител в турнирите от Големия шлем Рафаел Надал няма да играе в полуфинала си срещу австралиеца Ник Киргиос на „Уимбълдън“ в петък заради контузия. 36-годишният професионален тенисист обяви решението си на пресконференция в четвъртък вечерта. „Имам разкъсване на коремния мускул“, каза испанецът. „Цял ден обмислях решението си, но няма смисъл да се състезавам.“ Той каза, че се чувства „много тъжен“. Той не може да рискува прекалено много и да „изкара два, три месеца“.

Оттеглянето на Надал поставя 27-годишния Киргиос на първия финал от Големия шлем в кариерата му без борба, потвърдиха организаторите. Така австралиецът ще се изправи срещу победителя от неделния мач между защитаващия титлата си Новак Джокович от Сърбия и британеца Камерън Нори.

36-годишният Надал вече е получил лечение на травмата и противовъзпалителни и болкоуспокояващи лекарства по време на петсетовата си победа над американеца Тейлър Фриц на четвъртфинала. С оттеглянето на испанеца шансът да достигне мечтания финал срещу защитаващия титлата си Новак Джокович и да спечели първия турнир от Големия шлем в мъжкия тенис от 53 години насам приключи. Бяха необходими само две победи на Уимбълдън и триумф на US Open, за да спечелим четирите големи титли за годината, както Род Лейвър за последен път през 1969 г.