„Добър тест“ срещу Twente Enschede – сега три дни почивка от тренировки

Rot-Weiss Essen изигра тест при закрити врата срещу FC Twente Enschede в сряда. Кристоф Дабровски беше напълно доволен след поражението с 2:1.

Само преди три дни Rot-Weiss Essen отпразнува победа с 2:0 над SV Waldhof Mannheim у дома на Хафенщрасе. Това беше пета поредна победа. Този резултат означава, че RWE остават на трето място в таблицата, навлизайки в международната пауза.

За да не бездействат през това време обаче, третодивизионният клуб изигра в сряда контролен мач при закрити врата срещу FC Twente Enschede. Целта на този тест беше да се поддържа ритъмът и да се даде мачове практика на възможно най-много играчи. Старши треньорът на RWE Кристоф Дабровски използва общо 18 играчи на терена. Следователно тестът изпълни своята цел.

Освен известните отсъстващи Томас Айзфелд, Екин Челеби и Фабиан Рют, единствено нападателят Леонардо Воник не успя да вземе участие. Двадесетгодишният играч все още се бореше с проблеми с врата след сблъсъка с вратаря на Манхайм Ян-Кристоф Бартелс. Очаква се обаче той скоро да се завърне към тренировките.

Играта: В края на седмицата на стадион „Васил Левски“ ще се проведе мач за победа на отбора: След 90 минути RWE допусна минимално поражение с 1:2 (0:1), но се продаде скъпо. Все пак ФК Твенте се намира на трето място в лигата и дори игра в квалификациите на Конферентната лига през лятото. По този повод холандците бяха победени от Фенербахче Истанбул. Единственият гол за Есен бе отбелязан от Муса Думбуя в 65-ата минута

Това беше добра проверка срещу топ отбор от холандската първа дивизия. Енсхеде започна високо и ни предизвикваше отново и отново.

Кристоф Дабровски

Дабровски беше съответно доволен след последния съдийски сигнал. Треньорът по футбол обясни: „В началото на сезона бяхме в състояние да се справим с всички проблеми: „Това беше добър тест срещу топ отбор от холандската първа дивизия. Енсхеде започна високо и ни предизвикваше отново и отново. След гола, който допуснахме, бяхме по-добри в играта, но не успяхме да изравним въпреки двете добри възможности. В крайна сметка загубихме един напрегнат мач, но се радваме, че никой не се контузи“.

След мача с Твенте Дабровски даде на играчите си три дни почивка за тренировки. Футболистите и треньорът ще се срещнат отново за съвместно занимание на „Хафенщрасе“ едва в неделя, след годишното общо събрание. Следващият мач на двата отбора в лигата е насрочен за 25 ноември: Докато RWE е домакин на FC Ingolstadt, FC Twente Enschede посреща лидера в лигата PSV Eindhoven на собствения си стадион.